×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Tokio me numrin më të madh të infeksioneve që nga përfundimi i emergjencës

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Kryeqyteti japonez, Tokio, regjistroi sot numrin më të madh të infeksioneve të reja me koronavirus që kur u shpall urgjenca kombëtare, në fund të majit.

  Sipas kanalit televiziv japonez NHK, 57 persona u testuan pozitiv për koronavirusin brenda një dite.

  Kjo do të thotë që numri i infeksioneve të reja në ditë tani ka qenë rreth 50 raste për katër ditë.

  Mjediset e argëtimit në Tokio janë identifikuar si një grup i ri infeksioni.

  Në mbarë vendin, numri i infeksioneve të reja në krahasim me një ditë më parë u rrit për herë të parë që nga fillimi i majit në më shumë se 100.

  Numri i infeksioneve të reja ditore tregoi një prirje rënëse deri në fund të majit.

  Japonia shpalli emergjencën mbarëkombëtare muajin e kaluar, pasi kriza e koronavirusit ishte pothuajse nën kontroll.

  Gjatë saj, banorëve iu kërkua të qëndronin në shtëpi nëse ishte e mundur. /ata/

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  “Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk janë të nevojshme, sepse ato i shkaktojnë më shumë dëm Evropës sesa Rusisë”. Kështu u shpreh...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Tetë trupa të pajetë janë gjetur në ditët e fundit në Parkun Kombëtar El Veladero në Meksikë. Njoftimi u dha dje në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në Zvicër, mesatarisht 32,000 njerëz në vit duhet të trajtohen në spital për shkak të efekteve anësore të padëshiruara, dhe 2.2 për...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një 17-vjeçar ka vrarë shokun e tij të ngushtë, për arsye se ky i fundit nuk fshiu një postim në rrjetet sociale....
  Sport23 Shtator 2023
  Julian Nagelsmann është zyrtarizuar si trajner i ri i Kombëtares së Gjermanisë pas shkarkimit të Hansi-Flick. Trajneri i ri gjerman ka marrë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se Kryeministri Albin Kurti po mendon që duke i refuzuar e kritikuar ndërkombëtarët, do...
  Vip23 Shtator 2023
  Kim Kardashian dukej më “e nxehtë” se kurrë e veshur me një bluzë të zezë të ngushtë dhe pantallona të gjera gjatë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ditën e djeshme është ndarë nga jeta i riu nga Gjilani, Shpresim Jerliu i cili vuante nga një sëmundje. Për vdekjen në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ministri i Mbrojtjes i Tajvanit i ka përshkruar aktivitetet e shtuara ushtarake të Kinës rreth ishullit si “jonormale” dhe paralajmëroi se rrit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.