×
Etiketë: infeksioneve
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione të reja të premten, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Koreja Jugore ka regjistruar 397 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit ,këto shifra janë më të lartat që nga muaji mars, transmeton Klan Kosova. Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Polonia ka shënuar 903 raste të reja të infeksionit me koronavirus në 24 orët e fundit, dhe 13 raste të vdekjeve, kjo shifër është më e larta atje që nga fillimi i pandemisë, transmeton Klan...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Gjermania aktualisht është duke përjetuar valën e dytë të infektimit me koronavirus, sipas një shoqate mjekësh nga ky vend. “Ne tashmë jemi në valën e dytë të rritjes të të infektuarve”, ka thënë Susanne Johna,...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Katër persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri si pasojë e koronavirusit. Personat e vdekur janë një 58-vjeçare nga Kurbini, një 71-vjeçare nga Lushnja me disa sëmundje bashkëshoqëruese, një 61-vjeçar nga...
Lifestyle31 Korrik 2020
Në përgjithësi, kurat natyrale kundër gripit dhe të ftohurës kanë limonin dhe xhenxhefilin si përbërës kryesorë. Megjithatë, këto dy probleme mund të trajtohen edhe me përbërës të tjerë të cilët janë shumë efikasë kundër infeksioneve...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Japonia nisi një fushatë të diskutueshme për promovimin e turizmit me paratë e taksapaguesve, megjithë shqetësimet në rritje për një numër të madh të infeksioneve të koronavirusit. Sidoqoftë, qeveria vendosi befas javën e kaluar për...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Drejtori i progamit për emergjenca në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, Mike Ryan, ka thënë se në Evropën Jugore dhe në Ballkan ka trend shqetësues të rasteve të koronavirusit. “Qartazi, Amerika është dukshëm ende vatra kryesore...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) njoftoi se 230.370 raste të infeksionit të koronavirusit janë regjistruar në 24 orët e fundit në botë, që është një rekord që nga fillimi i pandemisë. Shumica e infeksioneve të...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kryeqyteti japonez, Tokio, regjistroi sot numrin më të madh të infeksioneve të reja me koronavirus që kur u shpall urgjenca kombëtare, në fund të majit. Sipas kanalit televiziv japonez NHK, 57 persona u testuan pozitiv...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus ka shpjeguar një problem të ri nga numri i madh i infeksioneve globale me koronavirus. Ndërsa 1 milion raste të reja të koronavirusit konfirmohen në të gjithë...
Lajme23 Qershor 2020
Në Podujevë sonte tanë paraqitur tri raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Podujevës, Zaim Thaçi thotë për RTV Dukagjinin se këto rezultate kanë dalë nga testimi i 19 mostrave të...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Gjermania vazhdon të shënojë rënie të numrit të infeksioneve dhe vdekjeve nga COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.