×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi me thirrje për shqiptarët e Luginës që të dalin në zgjedhjet e nesërme

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se është i lumtur që i gjithë spektri politik shqiptar në Luginën e Preshevës është bashkuar dhe në procesin zgjedhor atje po garojnë me Listën e Përbashkët të Shqiptarëve.

  Ai iu ka bërë thirrje të gjithë bashkëkombësve shqiptarë në komunën e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës që të dalin masivisht në zgjedhjet e nesërme dhe të votojnë për platformën e unifikuar politike të partive shqiptare.

  “Duke qëndruar të bashkuar në mbrojtjen e të drejtave dhe lirive kombëtare, zëri i shqiptarëve në Luginën e Preshevës do të dëgjohet kudo. Me vetëdije të lartë kombëtare dhe të bashkuar në përgjegjësi politike e forcojmë më shumë edhe kombin tonë”.

  Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook:

  Jam i lumtur që i gjithë spektri politik shqiptar në Luginën e Preshevës është bashkuar dhe në procesin zgjedhor atje po garojnë me Listën e Përbashkët të Shqiptarëve.

  Të gjithë bashkëkombësve shqiptarë në komunën e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës u bëj thirrje që të dalin masivisht në zgjedhjet e nesërme dhe të votojnë për platformën e unifikuar politike të partive shqiptare.

  Duke qëndruar të bashkuar në mbrojtjen e të drejtave dhe lirive kombëtare, zëri i shqiptarëve në Luginën e Preshevës do të dëgjohet kudo. Me vetëdije të lartë kombëtare dhe të bashkuar në përgjegjësi politike e forcojmë më shumë edhe kombin tonë.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Ish-presidenti i vendit, Behgjet Pacolli, e ka quajtur tragjedi vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, Naim Murseli. Ai ka publikuar foton...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Sot rreth orës 20:20, në rrugën “Dalip  Alshiqi” në Prishtinë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri, një grua ka mbetur...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Me një atmosferë të ngrohtë dhe festive, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një video përmbledhëse në rrjetet sociale që shfaq...
  Të tjera
  Sport29 Nëntor 2023
  Arsenali ka fituar me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në grupin B....
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës dhe dogana kanë parandaluar një përpjekje për kontrabandim me  mallra. Bëhet fjalë për mallra të kontrabanduara përmes rrugëve ilegale...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës e ka konfirmuar  vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si pasojë e të shtënave me...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës për Front Online e ka konfirmuar rastin për vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë, Jürg Sprecher, të cilit i shprehu mirëseardhje...
  Vip29 Nëntor 2023
  Kaderi ua ka bërë një pyetje interesante dhe të rrallë Lumbardhit dhe Albyt derisa ishin duke qëndruar në kuzhinë. Ajo u tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.