Lajme

Thaçi falënderon Trumpin për dhurimin e respiratorëve

Thaçi falënderon Trumpin për dhurimin e respiratorëve
17:26 | 25 Gusht 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe homologun amerikan, Donald Trump për donacionin e sotëm me respiratorë.

“Falënderues ndaj Presidentit Donald Trump dhe SHBA-së për donacionin bujar me 50 respiratorë, si shtesë ndaj 1.6 milion dollarëve të dhuruara paraprakisht si ndihmë për luftimin e COVID-19”, është shprehur Thaçi.

“Së bashku bëhemi më të fortë”.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera