Bota/Rajoni

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve
22:12 | 28 Qershor 2020

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë.

Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz apo materiale.

Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6, ndërsa zyrtarët turq shprehen se ishte 5.2.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera