×
Etiketë: fuqishëm
Vip30 Shtator 2020
Dy vajza të reja, dy shembuj inspirues, të dyja këto që krahas çdo diskriminimi e sfide në jetë kishin refuzuar të dorëzoheshin. Ato i m ‘veshën vetes një përgjegjësi aspak të lehtë, atë të fuqizimit...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
21 shtatori i vitit të kaluar pati shqetësuar gjithë Shqipërinë. U dëgjuan 25 lëkundje të tokës, të njëpasnjëshme. Si pasojë e këtij tërmeti u ndryshuan jetët e shumë familjeve. Shumë njerëz humbën jetën, të tjerë...
Lajme20 Shtator 2020
Pak minuta më parë, qendra e Turqisë u lëkund nga një goditje sizmike me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km në veri-lindje të...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Uragani Ianos ka mbërritur në Greqi. Prognozat më të reja tregojnë se ky uragan shumë i rrallë do të mund të ishte më i fuqishmi që ndonjëherë ka goditur këtë rajon. Priten reshje të mëdha...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar te ura e Nesherakut në kryeqytetin e Shqipërisë. Mësohet se ka shpërthyer një makinë nga tritoli, tek ura e stacionit të fundit të Tiranës së Re. Ndërsa pamjet e...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se çfarëdo sulmi i Iranit do të shkaktonte kundërpërgjigje një mijë herë më të fuqishme pas raportimeve se Irani është duke e planifikuar vrasjen e një diplomati...
Lajme04 Shtator 2020
Kosovën pas dy vite e gjysmë pa marrë asnjë njohje ndërkombëtare pritet që ta njohë një shtet i fuqishëm. Kështu ka deklaruar gazetari Leonard Kërquki duke u thirrur në burime brenda takimit të djeshëm në...
Lajme03 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se me mendje e zemër janë para ekranit duke e pritur fitoren e djemve të kombëtares përballë Moldavisë. “Jemi KOSOVA??, jemi DARDANËT. Në pamundësi për t’i përkrahur djemtë...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 goditi Greqinë pas mesnatës. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 03:18 sipas orës lokale në shtetin fqinj dhe epiqendra ishte 15 km në veri të Igoumenitsës. Thellësia ishte 25...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka ftuar shqiptarët në Mal të Zi që të mbështesin fuqishëm partitë shqiptare në zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit! Limaj në një shkrim të publikuar në llogarinë e Nismës...
Auto20 Gusht 2020
Konsollat Xbox Series X dhe PS5 janë ndërtuar me përpunues të nivelit më të lartë, kështu që ata mund të mbështesin video-lojërat më të kërkuara. Ndërsa presim më shumë lajme rreth tyre dhe aftësive të...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Një tërmet i fuqishëm goditi të martën një rajon qendror të Filipineve. Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë tha se tërmeti ishte i madhësisë 6.6 dhe ndodhi rreth pesë kilometra nga Cataingan, në një thellësi prej...
Ekonomi14 Gusht 2020
Pandemia Covid-19, ka vështirësuar gjendjen ekonomike në vend. Madje edhe institucionet më mbushëse të buxhetit të vendit, kanë njoftuar se kanë rënie të qarkullimit të përgjithshëm deri në 22%. Por, kjo gjendje ka filluar të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.