Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri: Karshi Serbisë duhet të jemi një

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka deklaruar se Serbia dhe Kosova nuk do të mund të ecin drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian pa një marrëveshje në mes vete, dhe krejt kjo është parakusht i BE-së.

  Tahiri tha se Kosova ka hyrë në një dinamikë më të madhe në raport me dialogun për shkak se BE dhe Amerika, kanë emëruar përfaqësuesit e tyre, ndërsa, përfaqësuesit e Kosovës duhet të jenë bashkë, pasi e vërteta është në anën tonë.

  “Karshi Serbinë ne duhet të jemi të gjithë bashkë, duhet të jemi një dhe nuk duhet të kemi aspak frikë, pasi shkëmbimi i territoreve është tejkaluar nga ish kryeministri Ramush Haradinaj. Ndërsa, kryeministri Avdullah Hoti ka prezantuar konceptin që është mjaft i qartë”, tha ai në RTV 21.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur dje në takim zëvendëspresidentin e kompanisë së mirënjohur të prodhimit të automjeteve, KIA...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka publikuar të tjera dëshmi që tregojnë për krimin e organizuar në veri...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut që është duke kryesuar edhe me presidencën e OSBE-së, Bujar Osmani ka bërë të ditur...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.