Gjuha:
×
Etiketë: zviceranë
Lajme13 Shtator 2020
Ekspertët zviceranë të cilët ishte paraparë të vijnë në Kosovë për të hetuar vdekjen e Astrit Deharit nuk kanë ardhur ende. Institucionet kosovare nuk kanë informatë se kur do të vijnë ekspertët të cilëve Prokuroria...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Pesë fëmijët e tyre janë detyruar të hanin të vjellat e tyre, të qëndronin në bodrum për ditë me radhë dhe të vuanin sistematikisht nga uria. Këto dhe detaje tjera të tmerrshme mund të lexohen...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Gjykata e Qarkut në Andelfingen, Kantoni i Cyrihut ka dënuar një oficere të Policisë Kantonale për shkaktim lëndimi të rëndë trupor. Ajo duhet të paguajë një gjobë prej 24,000 frangash në 300 njësi ditore prej...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Qeveria e Kantonit Bazelland ka aprovuar më në fund kërkesën për natyralizim të kosovarit Hamdi Halili, shkruan albinfo.ch. Sipas Qeverisë së Kantonit, kosovari duhej të ishte natyralizuar. “Të gjitha kërkesat janë përmbushur” thuhet në vendim....
Lajme07 Gusht 2020
Dy prindër, gruaja zvicerane dhe burri kosovar akuzohen për abuzim masiv dhe poshtërim të dy fëmijëve të tyre për vite me radhë Aktakuza prej 22 faqesh mund të lexohet si një roman torturash. Ajo për...
Lajme04 Korrik 2020
Zvicerania Isa F. u grabit gjatë pushimeve të saj në Kosovë. Fajtori: shoku i saj kosovar. Por pastaj një oficer policie ndihmoi gruan e dëshpëruar në nevojë dhe i bëri vend në shtëpinë e tij....
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Policia kantonale e Cyrihut, në bashkëpunim të ngushtë me prokurorin publik të qarkut Limmattal / Albis, ka realizuar një hetim mbi mashtrimin për kreditë Covid kundër pesë personave, shkruan polizeinews.ch. Këta dyshohet se kanë marrë...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ditë më parë në mediat zvicerane është raportuar për vrasjen e një gruaje të re nga vjehrri i saj, të dy me prejardhje nga Kosova. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Në momentin kur krerët e Parlamentit dhe të partisë së saj e uronin Ylfete Fanajn për zgjedhjen e saj kryetare e Parlamentit të Kantonit të Lucernit, këngëtarja zvicerane doli në skenë, duke kënduar këngën e...
Ekonomi16 Qershor 2020
Policia zvicerane është në kërkim të një ‘personi harrues’ që la diçka mjaft të rëndësishme në një tren, një pako plot me shufra ari, me vlerën e më shumë se 190,000 dollarëve. Pakoja që përmbante...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Qeveria e Zvicrës ka thënë se ekonomia e vendit mund t’i humbë më shumë se 100 miliardë dollar për shkak të rënies së shkaktuar nga pandemia e koronavirusit. Ekzekutivi pret që prodhimi vendor gjatë këtij...
Lajme16 Qershor 2020
Pasi u përball me probleme në fluturimin e tij Bruksel-Prishtinë, për shkak se Tirana nuk autorizoi uljen e një avioni me 150 pasagjerë, përfaqësuesi special i BE për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështjet e Ballkanit Perëndimor,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.