×
Etiketë: xhaferi
Lajme08 Shtator 2020
Talat Xhaferi ka uruar Ditën e Pavarësisë së Maqedonisë së Veriut. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka shkruar se “Të bashkuar, u ballafaquam me shumë sfida dhe arritëm sukses...
Kronika31 Gusht 2020
Një person me veturë nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku si pasojë, vozitësi ka vdekur në vendin e ngjarjes. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur dje pasdite, ku edhe një pasagjer është...
Lajme29 Gusht 2020
Sot rreth orës 18:00 ka ndodhur një vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”. Sipas policisë, katër persona kanë lëndime, personat ishin brenda një kamionete. Këta persona u dërguan në tretman mjekësor, derisa akoma nuk ka të...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, i ka drejtuar sot një letër falënderimi homologut të tij shqiptar, Gramoz Ruçi. Duke falënderuar kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë për urimet me rastin e rizgjedhjes,...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Me 62 vota pro dhe 43 kundër Talat Xhaferi i Bashkimit Demokratik për Integrim u rizgjodh kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pro votuan deputetët e koalicionit Mundemi dhe BDI-së, derisa kundër...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Për sot në mesditë është caktuar vazhdimi i mbledhjes konstituive të Kuvendit ku Talat Xhaferi duhet përsëri të zgjidhet për kryetar të Shtëpisë ligjvënëse. Propozimi për zgjedhjen e Xhaferit është dorëzuar në Kuvend me nënshkrimet...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Udhëheqësi i Kuvendit Talat Xhaferi pritet që sot të konvokojë vazhdimin e seancës konstituive në të cilën duhet të zgjidhet kryetar i shtëpisë ligjdhënëse. Sipas marrëveshjes mes LSDM-së dhe BDI-së për koalicionin qeveritar dhe për...
Lajme19 Gusht 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, është pritur në takim nga kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ku kanë diskutuar për projektet që janë duke u kryer dhe për kyçjen në autostradën “Arbën Xhaferi”, të...
Lajme15 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në tetë vjetorin e vdekjes së Arbën Xhaferi, ka thënë se ai ishte një prej intelektualëve dhe mendimtarëve më të rëndësishme mbarëshqiptarë. Ai tutje në një shkrim ka thënë se...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Në Maqedoninë e Veriut sot pritet të zhvillohet seanca konstituive e parlamentit të ri, të dale nga zgjedhjet e parakohshme të 15 korrikut. Seanca do të drejtohet nga kryeparlamentari ne largim Talat Xhaferri dhe nën...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe deputeti i zgjedhur i BDI-së, Talat Xhaferi sot është lëshuar në shtëpi pas kujdesit mjekësor në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup, pas problemeve me mushkëritë. Xhaferi nuk ka...
Lajme25 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme rreth orës 15:30 ka ndodhur një aksident trafiku në trafiku, në autostradën ‘Arbën Xhaferi’ (fshati Bibaj). Aty është përfshirë vetëm një veturë, ku si pasojë një person ka humbur jetën, ndërsa...
Lajme09 Korrik 2020
Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit njofton se më 11 dhe 12 korrik 2020 ( e shtunë dhe e diel) do të bëhet mbyllja për qarkullim e segmentit 6 të Autostradës “Arbën Xhaferi” nga kyçja në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.