×
Etiketë: vlerat
Lajme10 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Gazmend Bytyqi ka thënë se Ligji për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk ia cenon askujt lirinë e shprehjes. Ai emisionin Debat Plus...
Lajme07 Gusht 2020
Nënkryetari i OVL UÇK’së, Nasim Haradinaj thotë se Ligji për vlerat e luftës së UÇK’së nuk cenon në asnjë mënyrë të drejtat dhe liritë e njeriut siç po thonë ambasadat e huaja në vend. Haradinaj...
Lajme07 Gusht 2020
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se Projektligji për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, i cili pritet të shqyrohet nga Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes, rrezikon të...
Lifestyle07 Gusht 2020
Specat janë burimi më i mirë i Vitaminës C, por kur vjen puna te ngjyrat, ato ndryshojnë. Përse specat jeshilë janë më të lirë se specat me ngjyrë tjetër? Specat jeshilë janë më pak të...
Lajme29 Korrik 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka dalë kundër iniciativës së Partisë Demokratike të Kosovës rreth ligjit për mbrojtjen e vlerave të Luftës së UÇK’së. Në një reagim në twitter, Ambasadori amerikan...
Lajme18 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, së shpejti mund ta kenë para vetes për shqyrtim dhe votim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Qeveria e Kosovës, më 14 korrik...
Lajme17 Korrik 2020
Para se të bëheshin ushtar, secili pjesëtarë i UCK-së, kryente këtë betim. Pos rëndësisë që kishte rreshtimi para flamurit dhe zotimi për ta mbrojtur vendin duke dhënë edhe jetën, teksti i këtij betimi shumë shpejt...
Lajme14 Korrik 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili ka kritikuar ashpër kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.Ismaili citon Albin Kurtin tek kishte thënë dikur “Shko në Hagë, Hashim” dhe shprehet se kjo është...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Integrimeve Europiane të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se shteti shqiptar e ka pasur të obligueshme që të qëndrojë afër Kosovës në kohën kur liderët...
Lajme09 Korrik 2020
Kuvendi i Kosovës ka miratuar projekt-rezolutën e propozuar nga deputetja e AKR-së, Mirlinda Sopi-Krasniqi, për unitet politik e qytetar në mbrojtje të vlerave të popullit të Kosovës. Kjo rezolutë, u përkrah nga të gjitha partitë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.