×
Etiketë: vlerat
Lajme28 Shtator 2020
Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett ka përgëzuar miratimin e Konventës së Stambollit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Kosnett përmes rrjetit social “Twitter”, ka shkruar se përmes kësaj Konvente, dhuna ndaj grave të Kosovës...
Front TV25 Shtator 2020
Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me hedhjen në votim në parim të projektligjit për mbrojtjen e vlerave të luftës, i cili përsëri nuk ka pasur kourum të mjaftueshëm, raporton Front Online. Për të...
Lifestyle17 Shtator 2020
Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme. Kosi mund të hahet me të ëmbla...
Vip17 Shtator 2020
Është nënshkruar memorandum bashkëpunimi në mes Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Institutit Albanologjik. Me këtë rast, ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka thënë se qëllimi kryesor është trashëgimia e që...
Front TV17 Shtator 2020
Në mungesë të kuorumit, ka dështuar të votohet sërish Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, raporton Front Online. Në votim kanë marrë pjesë vetëm 40 deputetë. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja...
Lifestyle13 Shtator 2020
Nëse vuani nga diabeti i tipit 2 ose rrezikoheni nga kjo sëmundje, atëherë me siguri jeni informuar se duhet të tregoni kujdes me ushqimin. Ushqimet e rekomanduara për diabetikët janë ato të pasura me kalium,...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në ShBA. Limaj thotë se sot e gjithë bota e qytetëruar përkujton 19 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA...
Lifestyle10 Shtator 2020
Farat e specit jemi mësuar t’i hedhim në kosh përpara çdo gatimi të perimes. Megjithatë, këto fara bardhoshe kanë të njëjtat vlera si speci vetë. Speci dhe farat e tij janë të dobishme kundër sëmundjeve...
Lifestyle22 Gusht 2020
Në fillimet e kultivimit të saj, njerëzit e përdornin karotën për kura mjekësore. Më vonë e kuptuan se ajo kishte një potencial të shkëlqyer në kuzhinë. Karota ka të paktën 5000 vjet që rritet mbi...
Lajme13 Gusht 2020
Projektligji për mbrojtjen e vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk ka marrë votat e nevojshme në leximin e parë sot në Kuvend. E ndaj kësaj ka reaguar Dega e OVLUÇK në Pejë, kryetari i...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës pritet që sot të votojë në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky projektligj, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës, ka nxitur reagime të...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës sot do të votojë në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në vazhdimin e seancës së ndërprerë javën e kaluar. Në rendin e ditës do...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa është deklaruar në lidhje me hyrjen e xhandarmërisë serbe në Karaçevë të Kamenicës. Në një intervistë për RTK, i pari i partisë që qeverisë vendin, ka thënë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.