×
Etiketë: vitesh
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti kanë inspektuar punimet që janë duke u bërë në ish-udhëkryqin e Janjevës, konkretisht në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj, i cili u tha se...
Vip26 Shtator 2020
“Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se nuk do të martoheshit kurrë?” më pyeti terapisti im. – Ndoshta do të vrisja veten! Heather Kenny, HuffPost U trondita menjëherë për vërtetësinë e asaj që...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Policia e Gjirokastrës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotive". Specialistët e Seksisonit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Gjirokastër, pas informacioneve të marra në...
Lajme13 Shtator 2020
Një të riut nga Mitrovica i ka kushtuar shtrenjtë një video intime të cilën ia ka dërguar para dy vitesh një vazje me të cilën po komunikonte. Ai dy vite më parë i kishte dërguar...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se në Kosovë nuk do të kishte parti që hedhin gaz lotsjellës, siç tha ai, sot do t’i kishim liberalizuar vizat. “Është e drejtë që duhet të na...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) thotë se shpreson që pandemia e koronavirus të përfundojë në më pak se dy vjet. Duke folur në Gjenevë të Premten, Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se gripi spanjoll...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Suedia ka regjistruar numrin më të lartë të vdekjeve për një periudhë gjashtëmujore pas 150 vitesh. Numrat e vdekjeve që nga janari deri në fund të qershorit janë më të lartat që prej 1869 kur...
Lajme20 Gusht 2020
Familja e heroit Ismet Ukaj nga Strellci i Deçanit ia ka falur gjakun e vëllait të vrarë 30 vjet më parë familjes Zenelaj, nga po ky fshat. Përfaqësuesi i familjes Haki Ukaj tha se gjakun...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Në Xhaminë e Madhe të Ajasofjes  është falur namazi i Bajramit të parë pas 86 vitesh me pjesëmarrjen e mijëra qytetarëve që mbushën xhaminë brenda dhe zonën përreth, raporton AA. Mijëra qytetarë përjetuan emocionin e...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Vrasësi amerikan Daniel Lewis Lee është ekzekutuar sot, disa orë pasi Gjykata Supreme lejoi ekzekutimet e para federale të të burgosurve, për herë të parë pas 17 vitesh. Disa ekzekutime fillimisht u vonuan kur një...
Lajme29 Qershor 2020
Banorët e fshatit Seman protestuan përpara zyrave të njësisë administrative për ujin vaditës, i cili mungon prej vitesh. Thatësira dhe temperaturat e larta po dëmtojnë të mbjellat në fshatrat e kësaj zone. Sistemi vaditës në...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Parlamenti i Burundit ka miratuar emërimet e zv/president dhe kryeministrit të vendit të bëra nga presidenti i sapozgjedhur Evariste Ndayishimiye. Media lokale njoftuan se Parlamenti ka miratuar emërimin e Alain-Guillaume Bunyoni si kryeministër dhe Bazombanza...
Vip19 Qershor 2020
Të gjithë kanë nostalgji për këngët e vjetra, e sidomos kur ato përkundër viteve ende vazhdojnë të dëgjohen. Ish-vokalisti i njohur Ferki Shala, i grupit të famshëm kosovar, TNT së fundi ka bërë një befasi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.