×
Etiketë: vendeve
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qeveria gjermane ka vendosur kantonet perëndimore të Zvicrës Fribourg, Gjenevë dhe Vaud në listën e saj të rrezikut të lartë të paralajmërimit të udhëtimit, transmeton albinfo.ch. Fribourg u shtua në listën e Gjermanisë me rrezik...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sheh mundësi që Kosova të marr njohjen e pesë vendeve të BE-së dhe liberalizimin e vizave. Këtë Limaj e thotë se tani Kosova është serioze në...
Lajme15 Shtator 2020
Republika e Kosovës është në mesin e dhjetë vendeve të botës, në një listë ku janë renditur vendet qytetarët e të cilave besojnë se vaksinat ndaj viruseve janë të sigurta. Kosova renditet e shtata, në...
Lajme14 Shtator 2020
Republika e Kosovës është në mesin e dhjetë vendeve të botës, në një listë ku janë renditur vendet qytetarët e të cilave besojnë se vaksinat ndaj viruseve janë të sigurta. Kosova renditet e shtata, në...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Tensionet në Detin Mesdhe për gërmimet për gazi po vazhdojnë. Franca dhe gjashtë vende të tjetra i bëjnë thirrje Turqisë të heqë dorë nga gërmimet. Por Ankaraja nuk do të dëgjojë. Pas një samiti të...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet se kanë një rrezik të lartë të infeksionit nga koronavirus dhe hoqi Belgjikën, Meksikën, Luksemburgun, El Salvadorin, Eswatini (ish-Svaziland),...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet se kanë një rrezik të lartë të infeksionit nga koronavirus dhe hoqi Belgjikën, Meksikën, Luksemburgun, El Salvadorin, Eswatini (ish-Svaziland),...
Lajme04 Shtator 2020
I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë se pjesa më e mirë e marrëveshjes ekonomike mes Kosovës e Serbisë e cila u nënshkrua sot në Uashington do...
Lajme02 Shtator 2020
Shqipëria dhe Kosova po hartojnë marrëveshjen për njohjen e viteve të punës për qytetarët e të dy vendeve. Gjatë deklaratës së përbashkët për shtyp të ministres së Ekonomisë dhe Financave të Shqipërisë, Anila Denaj dhe...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Papa Françesku përsëriti thirrjen për anulimin e borxhit që kanë vendet e varfra. Ai tha se për shkak të pandemisë është koha për “drejtësi rikuperuese”. Papa po përgatitet për një audiencë me prani të publikut...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Momente nga përplasja mes makinave ushtarake ruse dhe amerikane Një video e rrallë është publikuar në mediat sociale, ku shihen makinat ushtarake të patrullimit rus dhe amerikan në shkretëtirën e Sirisë. Një fouristradë ruse duke...
Lajme26 Gusht 2020
Mediat ndërkombëtare njoftojnë se Sinodi i Kishës Ortodokse Ruse në takimin e drejtuar nga Patriarku Kiril, ka marrë vendim për shkarkimin e Mitropolitit Pavel, i cili deri më tani kishte drejtuar Mitropolinë e Kishës Ortodokse të Bjellorusisë,...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Shqipëria nuk ndodhet në listën rumune të vendeve me risk të lartë epidemiologjik, për rrjedhojë, nuk është detyrim karantinimi apo vetizolimit. Ambasada shqiptare në Rumani publikoi sot vendimin e qeverisë rumune, e cila ka zgjatur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.