×
Etiketë: ushqime
Lifestyle01 Shtator 2020
Lista e sëmundjeve që vijnë nga stili i pashëndetshëm i jetesës është pa dyshim shumë i gjatë. Po ashtu është edhe lista e ushqimeve të cilat bëhen shkak për zhvillimin e këtyre sëmundjeve Ndër sëmundjet...
Lifestyle26 Gusht 2020
Cila është pjesa më e mirë e verës? Përveç larjeve në pishinë dhe pasditeve të ngrohta që kaloni në verandë, duhet të jetë ushqimi. Pemët dhe perimet e freskëta brenda sezonit nuk janë vetëm një...
Lifestyle22 Gusht 2020
Kapsllëku ndodh kur lëvizjet e zorrëve bëhen më pak të shpeshta dhe jashtëqitjet bëhen të vështira për t’u kaluar. Ekzistojnë disa arsye pse ndodh, por ngrënia e ushqimeve të duhura për kapsllëk nuk ndihmon vetëm...
Lifestyle20 Gusht 2020
Nëse nuk dëshironi të shtoni asnjë gram të vetëm, ju kuptojmë. Mirëpo, s’keni pse hiqni dorë nga ushqimi në darkë. E vetmja gjë që duhet të bëni është të përzgjidhni ushqimin që do të konsumoni...
Lifestyle14 Korrik 2020
Nëse doni të humbisni shpesh, pa hequr dorë nga ushqimet mes vakteve, ka disa mënyra për ta bërë këtë shëndetshëm. Këto ushqime do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur edhe pse kanë shumë pak kalori....
Lifestyle19 Qershor 2020
Më e mira që do duhej të bëni kur ndjeheni të stresuar është të kuptoni se si të gjendeni në atë situatë. Përveç menaxhimit të emocioneve e mendimeve negative, rëndësi ka edhe gjërat që duhet...
Lifestyle18 Qershor 2020
Sytë nuk janë vetëm dritarja e shpirtit tuaj, ata janë dritarja me të cilën ju e përjetoni botën. Nëse nuk hani mjaftueshëm nga këto ushqime që janë të mira për sytë tuaj, nuk do të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.