×
Etiketë: ushqim
Lifestyle07 Shtator 2020
Kur dikush sheh një mizë brenda në ushqim me shumë mundësi e hedh, por ka disa të tjerë që nuk i kushtojnë shumë rëndësi duke thënë se “është vetëm një mizë”. Ky është një gabim...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Pas lajmeveve të shumta rreth tij, lideri korean është rishfaqur “fuqishëm”. Kim Jong-un ka urdhëruar të konfiskohen të gjithë qentë në kryeqytetin e Koresë së Veriut, duke u shprehur se këto kafshë shtëpiake janë mishërim...
Lajme28 Korrik 2020
Labinot Tahiri, mori iniciativën për të ndihmuar të moshuarën 87 vjeçare nga fshati Rakoshë i komunës së Istogut. Ai gjatë ditës së djeshme ishte në shtëpinë e të moshuarës për ta siguruar se do nuk...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Në Beograd, Kragujevc, Nish, Çaçak dhe disa qytete të tjera të Serbisë, protestat vazhduan sot për ditën e gjashtë me radhë. Qytetarët dolën në rrugë për të shprehur pakënaqësinë e tyre për situatën në Serbi,...
Kronika08 Korrik 2020
Ushtroi dhunë fizike ndaj fëmijëve të tij. Aq sa njërit prej tyre iu desh edhe tretmani mjekësor. E sikur kjo të mos i mjaftonte, një prind nga Peja, i mbylli ata brenda në shtëpi dhe...
Lifestyle06 Korrik 2020
Imagjinojeni këtë: më në fund filloni të hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe vini re bukën e mykur! Kjo me siguri ju ka ndodhur një herë ose dy herë, dhe me shumë mundësi jeni shqetësuar...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Të dhënat më të fundit të Agjencisë Evropiane të Statistikave tregojnë se, në Shqipëri çmimet janë sa 57% e mesatares evropiane. Kjo normë e vendos Shqipërinë ndër vendet më të lira në kontinentin e vjetër,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.