×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kim Jong-un: Do sekuestrohen qentë dhe do bëhen ushqim për njerëzit!

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Pas lajmeveve të shumta rreth tij, lideri korean është rishfaqur “fuqishëm”.

  Kim Jong-un ka urdhëruar të konfiskohen të gjithë qentë në kryeqytetin e Koresë së Veriut, duke u shprehur se këto kafshë shtëpiake janë mishërim i dekadencës së Perëndimit.

  Sikur mos të mjaftohej më kaq, Kim ka thënë se mishi i tyre do përfundojë si ushqim në menu për njerëzit.

  Ndërkohë, njerëzit që për kafshë shtëpiake kanë qenë, i ka kapur frika.

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër do të zhvillojë takim me shqiptarët në Milano të Italisë. Kështu ka bërë të ditur vet...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, ka takuar sot presidentin e Republika Sërpskas, Millorad Dodik. Siç njoftoi i pari i shtetit serb, në...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Më shumë se 300 persona kanë vdekur dhe mbi 1,100 shtëpi u shemben nga një rrëshqitje masive dheu që rrafshoi një fshat...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka deklaruar se Promovimi i produkteve vendore ashte veprim patriotik. Gjatë së shtunës,...
  Lajme25 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës i ka ndarë 110 mijë euro për Elzën Ujkani, motrën e deputetes së VV-së, Fjolla Ujkani e cila u...
  Lajme25 Maj 2024
  Pas paralajmërimit për protestë në Serbi, në Leposaviq vërehet prezencë më e madhe e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it. Megjithatë situata në...
  Lajme25 Maj 2024
  Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë...
  Sport25 Maj 2024
  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
  Lajme25 Maj 2024
  Në shënim të përfundimit të procesit të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave në Kosovë, i nisur më 5 prill 2024,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.