×
Etiketë: bëhen
Front TV27 Shtator 2020
Gëlltisin gozhda, kikirik e fasule, drejtori flet për intervenimet që bëhen tek fëmijët në Klinikën e ORL-së Në gjendje shumë të rëndë shëndetësore, për shkak të gëlltitjes së trupave të huaj, shumë fëmijë drejtohen për...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Trupi i Ruth Bader Ginsburg, gjykatëses së Gjykatës Supreme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ishte vendosur për homazhe shtetërore në ndërtesën e Kongresit amerikan. E ndjera është gruaja e parë në historinë amerikane që...
Lajme24 Shtator 2020
Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot u nënshkrua një Marrëveshje Mirëkuptimi mes kësaj ministrie dhe Fondacioni i Milleniumit të Kosovës (FMK). Në këtë marrëveshje që u nënshkrua nga ministri i MEA-së, Blerim Kuçi dhe...
Front TV23 Shtator 2020
Këto parkingje publike te “Kafet e Vogla”, ngasësit e veturave, mund t`i shfrytëzojnë falas vetëm edhe për pak ditë. Nga 12 tetori ato do të bëhen me pagesë. Në fakt, ky lokacion është vetëm njëri...
Lajme23 Shtator 2020
Të martën në mbrëmje disa policë të Prizrenit u detyruan të shtien me armë zjarri ndaj Besnik Shalës i njohur me nofkën “Qorri” duke e lënë të vdekur. Deri te kjo erdhi pasi i ndjeri...
Lajme14 Shtator 2020
Sa teste i kanë bërë nuk pranuan që të tregojnë. Këtë gjë laboratori “Medical & Laboratory Services MLS” i vajzës së Blerim Devollit, madje e cilësoi si të dhënë sekrete të kompanisë. E fshehtësinë me...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Dr Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, u bëri thirrje amerikanëve që të bëhen gati për atë që do të pasojë gjatë muajve të vjeshtës dhe dimrit. “Mos nënvlerësoni kurrë, kurrë potencialin...
Lajme12 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se po i ndjek reagimet që po bëhen kohëve të fundit nga Lëvizja “Vetëvendosje” dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq. Shkrimi i tij: “A po dinë çfarë po thonë?!...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Përfundimisht edhe shqiptarët nga Lugina e Preshevës bëhen pjesë aktive e diplomacisë shqiptare. Si pjesë e ndërmarrjes strategjike e programatike për të forcuar rrolin e Luginës së Preshevës në diplomaci është emëruar Valon Gashi si...
Lajme07 Shtator 2020
Policia e Kosovës të mesnatën e së shtunës e ka arrestuar një person. I njëjti e kishte sulmuar fizikisht një shtetas të huaj. Viktima kishte pranuar tretman mjekësor. Ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit...
Lajme06 Shtator 2020
Udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Bullgari, Skender Syla, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, tha se situata epidemiologjike në Kosovë është mjaft e rëndë dhe numri i lartë i vdekjeve është...
Lajme30 Gusht 2020
11 krisma prishën qetësinë e kryeqytetit 13 vjet më parë. Në në Prishtinë, prapa shpinës me armë zjarri u godit polici i Njësisë Speciale, Triumf Riza. Ish efektivi special i policisë, ishte qëlluar nga Arben...
Lajme29 Gusht 2020
Gati 2 javë pasi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një udhëzimi administrativ ua dha dritën e gjelbër komunave që të nisin testimin serologjike te qytetarët, pothuajse asnjë komunë përveç kryeqytetit, nuk ka arritur ta...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.