×
Etiketë: kim
Vip26 Shtator 2020
Kylie Jennerit i bëri shumë përshtypje kur motra e saj e madhe Kim Kardashian publikoi një fotografi të vjetër të saj dhe motrave të saj nga e kaluara. “Fshije menjëherë”, e udhëzoi Kylie, 23 vjeçare,...
Vip23 Shtator 2020
Kim Kardashian u bashkua me Khloe dhe ish të dashurin e Khloe, Tristan Thompson, për një tjetër stërvitje grupore. Këtë herë, Kim ngacmoi se ajo po luante personin e tretë në mes dyshes.Kim Kardashian, 39,...
Vip19 Shtator 2020
Palët e afërta të Kim Kardashian kanë treguar se ajo është duke u ndier e pafuqishme. Kjo ka ndodhur për shkak të një postimi të bashkëshortit, Kanye West, i cili para disa orësh bëri një...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Lideri verikorean Kim Jong-un ka paralajmëruar autoritetet e shtetit që udhëheq që të përgatiten për rrezikun që përbën pandemia me koronavirus, por edhe një tajfun në ardhje, transmeton BBC. Paraqitja e Kimit në një takim...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Kim Yo-jong është motra më e vogël e Kim Jong-un dhe tani mendohet se do të ketë në radhën për të marrë drejtimin e vendit. Kjo pasi disa raporte sekrete thonë se Kim Jong-un është...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, u ka ndarë më shumë përgjegjësi ndihmësve dhe motrës së tij Kim Yo-jong, pretendon agjencia spiune e Koresë së Jugut. Sipas medieve të huaja, Jong-un mbetet gjithsesi “udhëheqësi...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Pas lajmeveve të shumta rreth tij, lideri korean është rishfaqur “fuqishëm”. Kim Jong-un ka urdhëruar të konfiskohen të gjithë qentë në kryeqytetin e Koresë së Veriut, duke u shprehur se këto kafshë shtëpiake janë mishërim...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Mangësitë e ushqimit në Korenë e Veriut duket se kanë detyruar liderin autoritar Kim Jong-Un të urdhërojë dorëzimin për ushqim të të gjithë qenve të mbajtur në shtëpi nga qytetarët, duke i quajtur “simbol i...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, tha se vendi i tij nuk do të ketë më nevojë për të luftuar, sepse arsenali i tij bërthamor garanton sigurinë e tij, sipas mediave shtetërore të...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Motra e liderit koreano-verior, Kim Jong-un, Kim Yo Jong ka shprehur dyshime për zhvillimin këtë vit të takimit historik mes Veriut komunist dhe Shteteve të Bashkuara, duke ringjallur kështu diskutimet e zjarrta mbi shëndetin e...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Reperi Kanye West ka thënë se po kandidon për president të SHBA-ve në zgjedhjet e këtij viti, duke garuar kështu kundër Donald Trump, për të cilin ai është shprehur shpesh se e admiron. Madje, Kanye...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Ambasadorja Yuri Kim duke shprehur keqardhjen që si pasojë e pandemisë nuk u mundësua një festë si çdo vit për 244 vjetorin e Pavarësisë se SHBA, ajo garanton se bashkëpunimi do të vazhdojë të jetë...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka thënë përmes një video-mesazhi në Facebook, se ky 4 korrik do të jetë ndryshe nga të tjerët. Kim u shpreh se ndonëse duhet të qëndrojnë të distancuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.