×
Etiketë: ujë
Lajme26 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se për shkak të sanimit të një defekti, disa lagje të Prishtinës do të mbesin pa ujë Ujësjellësi ka theksuar se mungesa e ujit do të zgjasë deri...
Lajme26 Gusht 2020
Kompania rajonale e ujësjellësit “Gjakova”, bërë me dije se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, është ndërprerë furnizimi me ujë. Pa ujë do të mbesin zona e fshatrave...
Lajme19 Gusht 2020
Stuhia e netëve të fundit në fshatrat e Vushtrrisë ka shkaktuar dëme të mëdha. Ekipet emergjente të komunës dhe zjarrëfikësit kanë dalë në terren për t’i ndihmuar qytetarëve. Më poshtë mund t’i shihni pamjet ku...
Lajme18 Gusht 2020
Policia e Kosovës, Drejtoria e Shërbimeve Shëndetësore në koordinim me QKKTGJ, filluan aksionin për dhurim vullnetar të gjakut i cili po realizohet në ambientet e Policisë së Kosovës. Në këtë situatë pandemie Policia e Kosovës...
Lajme18 Gusht 2020
Në korrik të vitit 2020, Dogana e Kosovës ka vendosur që të hap edhe dy pikë kalime kufitare plotësuese, një në Mutivodë dhe një në Muqibabë të cilat do të shfrytëzohen vetëm për udhëtarë privat....
Lajme18 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka treguar për vështirësitë me të cilat përballen infermierët në Qendrën Klinike dhe Universitare të...
Lajme17 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka shkruar një artikull rreth punës së tyre. Ai thotë se marrin 18 euro për...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Të paktën 140 persona kanë humbur jetën dhe janë zhdukur nga vërshimet që kanë ndodhur në pjesën qendrore të Kinës si rezultat i reshjeve të mëdha të shiut, ku qyteti Wuhan që konsiderohej si epiqendra...
Lajme13 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë pjesë në hapjen e puseve të ujit të pijshëm në Lagjen e Rrushnajave, projekt ky që është financuar nga Qeveria e Kuvajtit, pas ndërtimit të “Fshatit...
Lajme09 Korrik 2020
Komuna e Lipjanit nuk do të ketë furnizim me ujë të pijshëm gjatë ditës së sotme, duke filluar nga ora 11:00 deri në orën 18:00, . Kështu ka bërë të ditur Kompania Rajonale e Ujësjellësit...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Të paktën 21 persona kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë shtruar në spital në Kinë, pasi një autobus ra nga një urë dhe u fundos në rezervuar. Mësohet se autobusi po transportonte nxënës të...
Lajme06 Korrik 2020
Tetë komuna të Kosovës, ajo e Prishtinës, Lipjanit, Obiliqit, Fushë Kosovës, Podujevës, Shtimes, Drenasit e Graçanicëc, të cilat furnizohen më ujë të pijshëm nga Ujësjellësi Rajonal “Prishtina” rrezikohen të përballën më reduktime të ashpra të...
Lajme02 Korrik 2020
Banorët e 15 fshatrave të Komunës së Dragashit po vazhdojnë të kenë sfidë furnizimin me ujë të pijshëm. Përkundër që ka pesë vjet që është shpallur tenderi për ujësjellësin, “lojërat e pingpongut” mes komunës dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.