×
Etiketë: tu
Front TV30 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë Covid-19, pacientëve do t’i duhet të presin deri në 6 muaj për tu operuar në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale. Vetëm rastet që janë urgjente do të arrijnë të operohen menjëherë, derisa...
Ekonomi29 Shtator 2020
Për të pestën herë, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë dështuar që ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19. Në seancën e fundit morën pjesë në votim vetëm 48 deputetë, ndërsa votimi për...
Lajme28 Shtator 2020
Doktori në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, Leutrim Zeqiri në një prononcim për Front Online ka thënë se ka kërkesa nga qytetarët për këto vaksina, por që këto procedura nuk fillojnë deri në tetor. “Po,...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fetah Rudi në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka folur për problemet me të cilat po përballen personat e shurdhër në Kosovë. Ai ka theksuar se...
Lajme24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian e ka bërë gati agjendën e raundit të radhës të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i cili është planifikuar të zhvillohet në tri takime në Bruksel gjatë javës së ardhshme. Xhavit Beqiri, këshilltar...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti, Ilir Meta, ngriti alarmin për ndërtimin pa kriter të hidrocentraleve në Shqipëri. Duke nënvizuar faktin se Shqipëria ka dendësinë më të lartë të HEC-eve në rajon, kreu i Shtetit me shqetësim tha se nuk...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti, Ilir Meta, ngriti alarmin për ndërtimin pa kriter të hidrocentraleve në Shqipëri. Duke nënvizuar faktin se Shqipëria ka dendësinë më të lartë të HEC-eve në rajon, kreu i Shtetit me shqetësim tha se nuk...
Lajme22 Shtator 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës i është drejtuar ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, me një shkresë ku ka kërkuar që të lejohet ushtrimi i veprimtarisë së punës për banjat...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Shefi i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, sot deklaroi se është optimist që Komisioni i përbashkët maqedono-bullgar për çështje arsimore dhe historike do të gjejë zgjidhje pas çështjes së Goce Dellçevit. Osmani tha...
Lajme21 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës po e konisderon shqetësuese sjelljen e qeverisë aktuale karshi krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia dhe neglizhencën e saj për të kaluar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike javën që shkoi. Sipas PDK-së,...
Lajme19 Shtator 2020
Misioni i BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), ka kujtuar sot zyrtarin doganor të EULEX-it, Audrius Shenaviqius, i cili ishte vrarë shtatë vjet më parë. Shenaviqius, kujton EULEX-i, ishte qëlluar për vdekje nga...
Front TV18 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është në mesin e 950 zyrtarëve publik i cili pritet t`i nënshtrohet kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsion. Nga kjo Agjenci është bërë e ditur që pasurinë...
Lajme15 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot ka pritur në takim...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.