Gjuha:
×
Etiketë: terroriste
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Refugjatët që ikin nga kampet greke tentojnë të kalojnë në këmbë në Shqipëri e më pas drejt Malit të Zi. Dy familje afgane me tre fëmijë u kapën nga policia në Pogradec. Ata kishin ecur...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Agjencia Kombëtare e Hetimeve në Indi njoftoi të shtunën se i ka arrestuar nëntë militantë të grupit al-Qaeda, të cilët ishin duke planifikuar sulme terroriste në disa lokacione, përfshirë kryeqytetin New Delhi. “Grupi ishte duke...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur njoftimin e Serbisë se synon ta shpallë Hezbollahun organizatë terroriste. “Ky është një hap i rëndësishëm që kufizon aftësitë e këtij grupi terrorist, që ka mbështetjen e Iranit,...
Lajme11 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar sulmin terrorist në SHBA më 11 shtator të 2001. Ai ka thënë se me dhimbje e kujton 11 shtatorin e vitit 2001. “Me shumë dhimbje kujtojmë 11 shtatorin...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 19-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj Kullave Binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Fitim Lladrovci, i cili po akuzohet për kryerjen e veprës penale “shtytja në kryerjen e veprave terroriste”, është mbrojtur në heshtje në seancën e shqyrtimit gjyqësor të mbajtur të hënën, në Gjykatën Themelore të Prishtinës....
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Policia e Shtetit njoftoi të shtunën arrestimin e një shtetaseje shqiptare, e dënuar më parë në Itali për veprimtari kriminale në fushën e terrorizmit. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, Lubjana Gj., 43 vjeçe, banuese në...
Lajme04 Shtator 2020
I akuzuar nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), se gjatë vitit 2013 kishte shkuar në Siri për ushtrime ushtarake me qëllim që t’i bashkëngjitet grupeve terroriste, Nuredin Sylejmani, u deklarua i pafajshëm në...
Lajme07 Gusht 2020
Departamenti Amerikan i Shtetit u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që të mos marrin rrugë drejt Kosovës për shkak të COVID-19. Përveç kësaj në thirrjen e bërë theksohet edhe shtimi i kujdesit për shkak të...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Ish eprori i Sigurimit Shtetëror (Drzavna Bezbednost) të Serbisë kishte ofruar dëshmi se rastin e vrasjes së 6 të rinjve në kafenenë ‘Panda’ në Pejë në vitin 1998 e kishte urdhëruar DB serbe, me urdhër...
Kronika26 Qershor 2020
Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, të premten, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj Srba Antiq, i akuzuar për përgatitje të veprave terroriste ose veprave kundër sigurisë së Republikës së Kosovës, mashtrim dhe...
Lajme24 Qershor 2020
Kosova është rreshtuar në krah me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madh, Gjermaninë dhe disa vende të tjera të Bashkimit Evropian të cilët e kanë shpallur Hezbollahun si organizatë terroriste. Në mbledhjen e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.