×
Etiketë: Telekomi
Ekonomi30 Shtator 2020
Telekomi i Kosovës është në rrugën e duhur për krijimin e stabilitetit financiar dhe teknik, pas vështirësive të mëdha që kishte në verën që lamë pas, ku kompania ishte para kolapsit financiar dhe gjithashtu rrezikohej...
Ekonomi01 Shtator 2020
Vetëm gjatë pesë viteve të fundit nga viti 2015 deri në fund të vitit 2019 Telekomi i Kosovës ka humbur më shumë se 115 milionë euro. Në raportin e Zyrës Kombëtare të Auditimit (ZKA) për...
Ekonomi25 Gusht 2020
Telekomi i Kosovës edhe nëse ia paguan rreth 30 milionë euro, nuk do të mund t’i mbyllë hesapet me Devollët. Kompania e Blerim Devollit, “Dardafon Net LLC” nuk e ka ndërmend t’i ndalë pretendimet ndaj...
Lajme18 Gusht 2020
Bordi i Drejtorëve i Telekomit të Kosovës ka vendosur t’i plotësojë pozitat e lira pas dorëheqjes së ushtrueses së detyrës të kryeshefes Ekzekutive, Burbuqe Hana dhe ushtruesit të detyrës së zyrtarit kryesor financiar, Feim Kelmendi....
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se aktualisht Telekomi i Kosovës është 72 milionë euro në borxh. Ai tha se një kohë Telekomi...
Lajme23 Korrik 2020
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dorentinë Maloku-Kastratika akuzuar bordin en përkoshëm të Telekomit, të cilët ditë më parë kanë dhënë dorëheqje, duke thënë se ishte një papergjegjësi, derisa i kanë bërë thirrje Qeverisë së...
Lajme23 Korrik 2020
Në debatin parlamentar për situatën financiare të Telekomit të Kosovës, pas lejimit të përmbarimit të Vendimit Përfundimtar të Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit, deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj tha se Telekomi po...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ndërmarrja publike “Telekomi i Kosovës” tash e një kohë po përballet me probleme financiare. Mbrëmë kompania private “Dardafon” në pronësi të biznesmenit Blerim Devolli përmes përmbaruesit tërhoqi miliona euro, duke i rrezikuar kështu pagat e...
Lajme21 Korrik 2020
Përmbaruesi privat që përfaqëson “DARDAFON.NET” ka urdhëruar bankën Raiffeisen Bank që nga llogaria e Telekomit të Kosovës brenda 60 minutave të bëjë ekzekutimin e borxhit kryesor, kamatës ligjore, shpenzimet e procedurës përmbarimore, shpenzimet kontestimore dhe...
Ekonomi21 Korrik 2020
U. d. Kryeshefja ekzekutive e e Telekomit, Burbuqe Hana ka thënë se janë duke përgatitur një kundër padi në arbitrazh ndaj Dardafon-it për bllokimin e llogarive bankare qw nuk është pritë kaq shpejt të nisë...
Lajme18 Korrik 2020
Federata Sindikale e Punëtorëve të Postës dhe Telekomit të Kosovës, kërkon nga kryeministri Avdullah Hoti që sa më parë të gjejë zgjidhje për zhbllokimin e situatës së krijuar në Telekom. Për këtë qëllim të shtunën...
Lajme15 Korrik 2020
“Të nxitur nga klanet mafioze sot në orën 11:45 janë bllokuar llogaritë bankare të Telekomit të Kosovës, dhe në këtë mënyrë po shkatërrohet kjo kompani”, ka thënë kryetari i Sindikatës së Telekomit, Lamih Balaj. Në...
Ekonomi15 Korrik 2020
Partia më e madhe opozitare, Lëvizja “Vetëvendosje”, ka reaguar nëpërmjet një komunikate për media në lidhje me bllokimin e xhirollogarive të Telekomit të Kosovës (TK) nga operatori mobil virtual “Z Mobile-Dardafone.net”, pronë e Blerim Devollit,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.