×
Etiketë: situatë
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë që po mbanë për media, foli për lehtësimin e masave për virusin Covid-19, raporton Front Online. Me këtë rast, ai tha se situata me Covid është më...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Shumë shtete europiane po përgatiten të implementojnë masa të reja kufizuese për të ndalur përhapjen e koronavirusit, ndërsa Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se situata është shumë serioze. Britania e Madhe po konsideron implementimin e...
Lajme26 Gusht 2020
Presidenti Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se Serbia është në një situatë të vështirë në lidhje me Kosovën dhe mendon se serbët nuk janë të vetëdijshëm për këtë. Pas një takimi me udhëheqjen e Republikës Serbe...
Lajme26 Gusht 2020
Fahri Beqa, mjek kardiolog në Berlin, foli në A2 për situatën aktuale të pandemisë në Gjermani, duke theksuar se aktualisht nuk ka alarm edhe pse ka një rritje të rasteve të reja me Covid-19. Beqa...
Lajme20 Gusht 2020
Aktualisht 55 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës, prej tyre 13 janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Në Spitalin e Pejës 38 pacientë me koronavirus janë me oksigjenoterapi. 5 mjekë,...
Lajme15 Gusht 2020
Rastet me Covid-19 janë duke u rritur në Kosovë. Tashmë pacientë të konfirmuar e të dyshimtë për koronavirus janë duke trajtuar edhe të gjitha spitalet rajonale në Kosovë. Në Spitalin e Gjakovës ‘Isa Grezda’ janë...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Në Amerikën e Jugut situata epidemiologjike është shumë e rëndë – në Argjentinë numri i të infektuarve ka arritur në 200 mijë, derisa në Kolumbi është evidentuar numër rekord i të infektuarve brenda 24 orëve...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Në Shqipëri, 24 orët e fundit shënuan një tjetër rekord viktimash nga COVID 19. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur të shtunën, se 6 persona kishin humbur jetën, mes tyre dhe pacientë të cilët nuk...
Lajme24 Korrik 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka vizituar sot komunën e Suharekës dhe atë të Malishevës ku është pritur nga kryetarët e komunave Bali Muharremaj dhe Ragip Begaj, si dhe drejtorët komunalë të arsimit...
Ekonomi16 Korrik 2020
Për Ministrin e Ekonomisë, Blerim Kuçi, vendimi rreth Telekomit ka qenë i pritshëm, por ai ka mbetur i habitur me periudhën kohore kur është bërë një gjë e tillë. Në DESKU të KTV-së, ai e...
Lifestyle14 Korrik 2020
Frika është instikti ynë natyror rreth gjërave të rrezikshme dhe situatave që ne kemi nevojë për mbrojtje. Dikush ka frikë nga errësira, gjarpërinjtë, merimangat apo për shkaqe të ndryshme.  Sidoqoftë, është shumë e rëndësishme të...
Lajme04 Korrik 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës synon ta zgjerojë koalicionin qeverisës. Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa, ka deklaruar se vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve, pas aktakuzës për krime lufte...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Në Maqedoninë e Veriut vazhdon të jetë dramatike situata prej pandemisë nga koronavirusi. Sipas autoriteteve shëndëtësore, në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 13 viktima nga infeksioni i koronavirusit, shifër që e rrit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.