Bota/Rajoni

Situatë dramatike në Maqedoninë e Veriut, 13 viktima dhe 173 raste të reja

Situatë dramatike në Maqedoninë e Veriut, 13 viktima dhe 173 raste të reja
15:40 | 02 Korrik 2020

Në Maqedoninë e Veriut vazhdon të jetë dramatike situata prej pandemisë nga koronavirusi.

Sipas autoriteteve shëndëtësore, në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 13 viktima nga infeksioni i koronavirusit, shifër që e rrit në 319 numrin total të atyre që kanë humbur jetën që prej fillimit të pandemisë.

Gjithashtu janë identifikuar ditën e fundit edhe 173 raste të reja të identifikuar pozitivë me Covid.

Totali i të prekurve nga infeksioni në Maqedoni është rritur në 6225.Statistikat e fundit tregojnë që brenda 24 orëve janë regjistruar edhe 150 pacientë të rikuperuar pas infektimit me Covid-19, për një total prej 2748

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera