Gjuha:
×
Etiketë: shtyn
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Italia pritet të shtyj deri më 31 dhjetor 2020 gjendjen e emergjencës kombëtare shëndetësore për shkak të pandemisë Covid-19. Vendimi ende nuk është zyrtar por burimet qeveritare kanë përcjellë për mediat lajmin se shumë shpejt...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Autoritetet Kanadeze po zgjerojnë kufizimet në tubime ndërsa rastet e përditshme të Covid-19 rriten në nivele që vendi nuk i ka parë që nga maji. Zyrtarët në provincën e Quebec dhe në kryeqytetin e vendit,...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Qyteti i Nju Jorkut mund të jetë një ndër qytetet e para amerikane që i kthen fëmijët në shkolla këtë muaj sipas planit të ri, të miratuar nga kryetari Bill de Blasio dhe sindikatat. De...
Lajme23 Gusht 2020
Vendimi i Inspektoratit të Punës për kthimin e Njazi Thaçit në pozitën e kryeshefit të Korporatës Energjetike të Kosovës nuk do të zbatohet deri në një vendim përfundimtar të Gjykatës Themelore të Prishtinës. Kjo Gjykatë...
Lajme20 Gusht 2020
Kursimet e qytetarëve në bankat komerciale janë rritur gjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit në Kosovë, tregojnë të dhënat zyrtare. Rritja e kursimeve, sipas përfaqësuesve të shoqërisë civile, ka ndodhur për shkak se bizneset i...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Mali i Zi e ka shtyrë fillimin e vitit të ri shkollor më 1 tetor, pasi autoritetet shëndetësore kanë vlerësuar se fillimi i rregullt i vitit shkollor, më 1 shtator, mbart një rrezik për shëndetin...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Qeveria e Hong Kongut i shtyu zgjedhjet parlamentare të shtatorit për një vit, duke thënë se një gjë e tillë është e nevojshme për shkak të situatës së krijuar me koronavirus. Hong Kongu aktualisht po...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Partia në pushtet e presidentit turk, Recep Tayyp Erdogan, ka përgatitur një projektligj, përmes së cilit do t’i mundësohej qeverisë të shtrëngojë kontrollin e saj në mediat sociale, tha një zyrtar turk, raporton Reuters. Projektligji...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Jean Castex, kryeminsitri i ri i presidentit francez Emmanuel Macron, ka pranuar sot të pezullojë reformën e kontestuar të pensioneve duke u tërhequr ndaj kërkesave të protestuesve të njohur si “Jelekët e Verdhë”. Castex tha...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Për të disatën herë Greqia shtyn afatin e mbylljes së kufijve me Shqipërinë. Kështu, deri më 31 korrik në territorin grek nuk do të lejohen të hyjnë turistë nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Serbia, Turqia...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatë turke ka vonuar një vendim nëse Aja Sofia në Stamboll mund të shndërrohet në një xhami. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, Këshilli i Shtetit – organi më i lartë administrativ i Turqisë – tha se...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Në Bullgari është lënë në fuqi zgjatja e situatës emergjente deri në 15 korrik, pas konstatimit të rritjeve të infeksioneve nga koronavirusi. Autoritetet sqaruan se nuk do të imponojnë ose rivendosin masa më të rënda...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Presidenca Kroate e BE u kishte dhënë vendeve anëtare deri të shtunën në mbrëmje për të votuar një listë të vendeve të hartuara të premten, për të cilat BE do të hapte kufijtë e saj,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.