Gjuha:
×
Etiketë: shkojmë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se në këtë ditë para dy viteve 609.213 qytetarë rrethuan ‘për’ në pyetjen e referendumin “A jeni për anëtarësim në BE dhe NATO duke pranuar...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se nuk kanë frikë se mund të rrëzohet Qeveria Hoti, dhe se partnerët e koalicionit qeverisës nuk kanë dallime. Selmanaj ka th;n; se asnjë qeveri nuk mund të...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar njohjen e shtetit në Kosovës nga ana e Izraelit, duke thënë se ne kemi traditë të marrëdhënieve të mira me hebrenjtë. Siç u shpreh në emisionin Rubikon:...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit të vendit, thotë se ky post nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare si PDK-ja dhe...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme09 Shtator 2020
Pavarësisht se ditëve të fundit ka pasur rënie të rasteve me Covdi1919, masat restriktive në vend nuk pritet të largohen, përkundër kërkesës së sotme të gastronomeve për zgjatje të orarit të punës deri pas mesnate....
Lajme05 Shtator 2020
Në Shtëpinë e Bardhë të premten, delegacioni kosovar dhe ai serb me ndërmjetësim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës u nënshkruar marrëveshja ekonomike e politike. Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në një...
Lajme29 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj tha se zgjedhja e presidentit varet kryekëput nga votat deputetëve të AAK-së, prandaj po s’u zgjodh Ramush Haradinaj president, vendi do të shkojë në zgjedhje. Ai tha se shkuarja në...
Lajme27 Gusht 2020
Për refuzimin e ftesës së Hotit për të marrë pjesë edhe opozita në takimin e 4 shtatorit në Uashington, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agonka Batusha tha se nuk duan të marrin pjesë në një proces...
Lajme24 Gusht 2020
Kryeministri Hoti thotë se numri i të infektuarve po zvogëlohet, por, sipas tij, numri i të vdekurve nga virusi është “shumë i madh, tepër”. Kryeministri Avdullah Hoti nuk premton se do të lehtësohen masat për...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Një zyrtare e lartë e aplikacionit të famshëm, TikTok, është kundërpërgjigjur ndaj planit të presidentit amerikan, Donald Trump, për ndalimin e kësaj platforme në ShBA, duke thënë se ata nuk do të shkojnë askund. Menaxherja...
Lajme28 Korrik 2020
Mikrobiologu Lul Raka thotë se në Kosovë aktualisht situata me Covid-19 është alarmante. Tha se në tre javët e fundit, numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë është më e madhja në Europë....
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri vendit Avdullah Hoti ka përsëritur edhe njëherë se duhet të mbahen në mënyrë rigoroze masat duke filluar nga mbajtja e maskave, distancës sociale dhe higjienës. “Ne bëmë një vlerësim të situatës në të cilën...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.