×
Etiketë: shkojë
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka deklaruar se kryeministri Avdullah Hoti nuk ka pasur legjitimitet që të shkojë në Uashington për të nënshkruar marrëveshjen për normalizim ekonomik me Serbinë. Ai në...
Vip19 Shtator 2020
Palët e afërta të Kim Kardashian kanë treguar se ajo është duke u ndier e pafuqishme. Kjo ka ndodhur për shkak të një postimi të bashkëshortit, Kanye West, i cili para disa orësh bëri një...
Tenderët31 Gusht 2020
Shuma e paguar për ryshfet nga prokurimet publike në Kosovë për vitin 2020 mund të arrijë deri në 308 milionë euro, mbështetur në përllogaritjet e Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) sipas së cilës...
Front TV27 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti më i madh politik në vend në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, por për shkak të prishjes së koalicionit me LDK-në ajo tani është në opozitë. Anipse partitë politike në...
Lajme21 Gusht 2020
Gani Geci është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai këtë njoftim e dha përmes një postimi në facebook. Postimi i tij pa ndërhyrje: Te dashur miq Pas marrjes në pyetje të presidentit të Republikës së Kosovës...
Lajme20 Gusht 2020
Zyrtarja e lartë e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, në emisionin Frontal të T7 e ka komentuar shpalljen e kandidaturës për President nga kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj. Sipas Haxhiut, Haradinaj po i mendon pozitat e larta...
Lajme18 Gusht 2020
Kardiologu nga Gjilani Dr. Besim Guda ka bërë një shkrim nga karantina pasi është infektuar me Covid-19. Gura ka thënë se shkrimi i tij është një tregim letrar dhe nuk ka të bëj asgjë me...
Lajme14 Gusht 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po thotë se mirëpret ftesën amerikane për takim në mes të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator, derisa i ka bërë thirrje kryeministrit Hoti që të...
Lajme14 Gusht 2020
Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj thotë për RTV Dukagjinin se në kryesinë e PDK-së nuk është diskutuar mundësi e kyçjes së PDK-së në qeveri. “Ne kemi qëndruar stoikisht pa ndryshuar pozicionin tonë. Tani për tani...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Themeluesi i Microsoft, Bill Gates bëri me dije se së bashku me fondacionin e tij ka planifikuar të shpenzojë 150 milionë dollarë për vaksinën e koronavirusit. Kjo shumë do të jepet për të mundësuar shpërndarjen...
Lajme22 Korrik 2020
Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, po e konsideron joserioze ftesën e kryeministrit Avdullah Hoti për mbajtjen e takimit të liderëve për çështjen e dialogut. Ajo po thotë se Hoti duhet të shkojë në Kuvend me...
Lajme14 Korrik 2020
Deputetja nga radhët e PDK’së, Ganimete Musliu ka kërkuar sqarim nga Qeveria Hoti para se të shkojë në takimin në Bruksel, ku siç shkruan ajo për komunikatën e misionit të përhershëm të Rusisë në BE...
Lajme12 Korrik 2020
Deputeti i VV-së, Salih Zyba, ka reaguar pasi presidenti Hashim Thaçi dje ka vizituar Prekazin për të nderuar komandantin Adem Jashari. Zyba ka thënë se vizitën e bëri për t’i mbushur bateritë para se Thaçi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.