×
Etiketë: semundje
Lajme13 Korrik 2020
Ka shkuar në 4931 numri i të infektuarve në Kosovë, derisa dy javët e fundit kanë shënur rritje të rasteve, gjë që ka bërë Qeverinë të merr disa vendime, si masa mbrojtëse për parandalimin e...
Lajme13 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët mbi 65 vjeç dhe me sëmundje kronike mund të dalin jashtë...
Lifestyle07 Korrik 2020
Arrat e pabëra jeshile me mjaltë, janë një kurë fantastike për shëndetin tonë. Kjo është një recetë shumë e vjetër. Ajo lehtëson dhimbjen e fytit dhe shërimin e bajameve. Përbërësit: -1 kg mjaltë -40 arra...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Përhapja e murtajës bubonike në Kinën veriore paralajmëron se bota ndërsa po lufton kundër pandemisë së koronavirusit të ri, ajo është e kërcënuar nga një sëmundje e vjetër infektive që mori dhjetëra miliona jetë në...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) i Maqedonisë së Veriut përsëri i ka besuar Qeverisë çështjen e kufijve. Burime të Alsat brenda KSI-së, brifojnë për një debat të nxehtë pro dhe kundër idesë për mbylljen e...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki, tha se polakët nuk duhet të kenë frikë që të votojnë në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, më 12 korrik, sepse sëmundja që shkakton koronavirusi, Covid-19, është bërë një...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Edhe një vdekje nga COVID-19 në Shqipëri. Rreth dy javë pas shtrimit në spital, pas 10 ditësh në terapi intensive, i intubuar, një 62 vjeçar nga Tirana ka humbur jetën nga COVID19, megjithë përpjekjet e...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Komisioni për sëmundje ngjitëse sot do të mbajë takim me kryetarët e komunave të Shkupit, informojnë për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë. Pritet që në takim të diskutohet për mundësinë që pushtetet lokale të përfshihen...
Lajme15 Qershor 2020
Para pak minutave ka filluar protesta e këngëtarëve dhe gastronomëve para Qeverisë, të cilët kërkojnë lejimin e organizimit të dasmave, raporton Front Online, Ndër këngëtarët më të revoltuar me këtë situatë po del të jetë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.