Gjuha:
×
Etiketë: reciproke
Lajme23 Shtator 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka folur për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Ajo ka thënë se futja në “Mini-Shengen” nuk do ta dëmtojë Kosovën. Bajrami ka thënë se “Mini-Shengeni” është vetëm iniciativë...
Lajme23 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, ishte e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Frontal” në T7. Ajo diskutoi për shumë tema, deri sa fokusi kryesor ishte tek marrëveshja e arritur...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thënë se ky i fundit ka humbur mundësinë për njohje reciproke me Serbinë në Uashington. Kryeparlamentarja tha...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti para deputetëve është duke raportuar për dialogun me Serbinë dhe marrëveshjet e nënshkruara në Uashington, raporton Front Online. Hoti ka thënë që pavarësia e Kosovës nuk negociohet, derisa ka folur...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, zhvilloi sot një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm dhe të Mbrojtjes të Republikës së Irlandës, Simon Coveney. Kryediplomatja Haradinaj Stublla,...
Lajme15 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së Sejdi Hoxha ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij lidhur me takimin e Washingtonit ku Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshje ekonomike me SHBA-në. Hoxha në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vetëm Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të sjellin marrëveshjen për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë. Të gjitha përpjekjet tjera, ai i ka quajtur të kota....
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të vitit të ri hebraik në Prishtinë, ku edhe ka mbajtur një fjalim. Presidenti Thaçi ka thënë se ky është një manifestim i...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti deklaroi sot se Qeveria e Kosovës është e përkushtuar për arritjen e një marrëveshjeje finale, gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht të obligueshme me Serbinë, e cila do të përfundojë me njohje reciproke ndërmjet dy...
Lajme09 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë së Kosovës Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të fillojë dialogun me pesë vendet e saja anëtare që ende hezitojnë të njohin realitetin e ri të krijuar pas shpalljes së...
Front TV09 Shtator 2020
Arritja e një marrëveshje përfundimtare që do të përfundonte me njohje reciproke është qëllimi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Onlie. Deputetja e PDK-së, Besa Ismaili në një intervistë për Front...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti marrëveshjen për normalizim ekonomik me Serbinë po e konsideron si hap të madh drejt marrëveshjes finale, e cila thotë do të përfundojë me njohje reciproke. Për këtë të fundit, shefi...
Lajme06 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi në facebook tha se të hënen me Serbinë do takohen në Bruksel për të dialoguar për marrëveshjen përfundimtare për njohjen reciproke. Ai shtoi se marrëveshja arrihet vetëm...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.