×
Etiketë: rahovecit
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Arbër Tolaj i ka bërë thirrje publike ministrit të Bujqësisë, Besian Mustafa që me seriozitet t’a trajtoj problemin jetik që e kanë vreshtarët e Rahovecit me...
Lajme17 Shtator 2020
I akuzuari për vrasje të rëndë, Arben Morina, është deklaruar i pafajshëm, në seancën fillestare të mbajtur të enjten, në Gjykatën Themelore në Gjakovë. I akuzuari Morina akuzohet se me 8 maj të vitit 2019,...
Lajme13 Shtator 2020
Një ekip i specializuar i Ushtrisë italiane përfundoi dje dezinfektimin e Shkollës Fillore “Svetozar Markoviq” në Hoçën e Madhe të Rahovecit, për të mundësuar rihapjen e institutit në përputhje me rregulloret kundër Covid- 19. Nëntë...
Lajme12 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj po shpreson që Ministria e Bujqësisë do t’i qaset me seriozitet vreshtarëve dhe venarëve të Rahovecit, pasi po vazhdojnë të kenë probleme të...
Lajme03 Gusht 2020
Pas vdekjes së vëllait të tij si pasojë e Covid-19, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka thënë se nuk e besuan se përjetësimi i tij është kaq i shpejtë. “Ti Baca Dem, mbolle...
Lajme19 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kujtuar të rënët në përvjetorin e 22-të të Betejës së Rahovecit. Thaçi tha se kjo ishte ndër betejat më të mëdha të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai shton që...
Lajme19 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se 19 korriku i vitit 1998, ua kujton masakrën e forcave serbe në Rahovec, që u pasua me të tjera masakra në mbarë Kosovën, deri në çlirimin e...
Lajme19 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar dëshmorët e rënë në Epopenë e Rahovecit. Limaj ka thënë se sot si cdo ditë tjetër, nderojmë anekënd Kosovës shenjat e lirisë dhe të lavdisë sonë kombëtare,...
Lajme19 Korrik 2020
Më 19 korrik të vitit 1998, si pasojë e një sulmi të forcave serbe, në Rahovec shumë shqiptarë u vranë e u plagosën. Në Tehqen e Sheh Myhedinit në Rahovec u masakruan shumë gra, fëmijë...
Lajme05 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka ngushëlluar familjen Qeska për të vdekurin e sotëm nga kjo komunë, si pasojë e infektimit me COVID 19. “Sabahajdin Qeska, do të kujtohet gjatë e me respektin...
Lajme02 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka iniciuar lëndë ndaj një të dyshuare në Rahovec, pasi që e njëjta nuk e ka respektuar masën e vet-izolimit për Covid-19, raporton Front Online. Policia ka njoftuar se ajo ishte e...
Lajme21 Qershor 2020
Kreu i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, përmes një postimi në Facebook ka treguar se 52 vjeçari që vdiq nga COVID-19 kishte edhe sëmundje përcjellëse.Latifi u ka shprehur ngushëllime familjarëve, derisa u ka bërë thirrje...
Lajme19 Qershor 2020
Komuna e Rahovecit, bëhet në mesin e komunave që kanë marrë vendim për të filluar aplikimin e masa shtesë, pas përhapjes së coronavirusit në vend. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.