×
 • Lajme
 • Lajme

  Komuna e Rahovecit, me masa të reja kundër Covid-19

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Komuna e Rahovecit, bëhet në mesin e komunave që kanë marrë vendim për të filluar aplikimin e masa shtesë, pas përhapjes së coronavirusit në vend.

  Këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune Smajl Latifi, i cili ka thënë se ndër hapat që do të merren janë reduktimi i stafit zyrtar në të gjithë drejtorit komunale, përveç atyre të personelit shëndetësor dhe Inspektoratit Komunal.

  Ky është vendimi i komunës së Rahovecit me të gjitha masat e parapara brenda tij:

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me studentët shqiptarë në Universitetin Columbia në Nju Jork. Përmes një postimi në platformën X,...
  Lajme23 Shtator 2023
  Gazeta prestigjioze amerikane “Politico” raporton sot se ish-Kryeprokurori Special i Gjykatës së Hagës, Jack Smith, ka marrë tashmë në ekipin e tij...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në shënimin e 120-vjetorit të lindjes së gardianit të...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se bashkë me Kryeshefin e Ndërmarrjes “Prishtina Parking”, Sokol Havollin, do t’i propozojnë...
  Sport23 Shtator 2023
  Amir Rrahmani ka pësuar një lëndim në sfidën mes Sporting Bragës dhe Napolit që u zhvillua në mesjavë në kuadër të Ligës...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën dy persona humbën jetën të premten nga zjarret që shpërthyen në Siçilinë veriore. Sipas agjencisë së Mbrojtjes Civile dhe mediave...
  Sport23 Shtator 2023
  Cristiano Ronaldo shënoi dy gola për të ndihmuar Al-Nassr që të regjistrojë fitoren e radhës në Ligën Profesionale Saudite. Al-Nassr fitoi me...
  Sport23 Shtator 2023
  ‘Puzzle’ po fillon dalëngadalë të plotësohet. Konfirmime gjithnjë e më të rëndësishme po mbërrijnë në ofertën e dorëzuar drejt Suning Group nga...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë ditë më parë se zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk i konvenojnë as qeverisë dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.