Gjuha:
×
Etiketë: Pushuesit
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një 26-vjeçar nga Durrësi është mbytur ditën e sotme në Gjirin e Lalëzit në Durrës. Ai dyshohet se është mbytur duke u larë në det e për pasojë ka ndërruar jetë. Ndërkohë në një video...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Pagesën për pushimin që bëjnë u duhet me patjetër ta kryejnë. Pos kësaj pagese, pushuesve kosovarë, po u bie të harxhojnë të holla në Shqipëri edhe për diçka tjetër. Fjala është për gjobat që pjesëtarët...
Lajme31 Korrik 2020
Fundjava ka ardhur sërish dhe si ndodh gjatë verës njerëzit dynden drejt plazhit për të kaluar disa momente nën rrezet e diellit. Edhe këtë fundjavë një numër i madh qytetarësh nga Kosova janë nisur drejt...
Ekonomi20 Korrik 2020
Kompleksi turistik “Bonita” i cili ndodhet në Durrës të Shqipërisë, me një përvojë të gjatë në hoteleri, ofron mundësi relaksi për të gjithë pushuesit që dëshirojnë t’i kalojnë momentet e paharrueshëm në bregdetin shqiptar. “Bonita”...
Lajme18 Korrik 2020
Një fluks i madh i qytetarëve nga Kosova janë nisur drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën. Edhe pse moti nuk ka qenë i qëndrueshëm, apo dhe situata e vështirë në të cilën ndodhen dy vendet...
Ekonomi11 Korrik 2020
Drejtori i kompanisë turistike "Sharr Travel", Ruzhdi Kurtishaj në një intervistë për Front Online ka thënë se pushuesit kosovarë këtë vit mund të marrin oferta të përgjysmuara në plazhet e bukura të Shëngjinit. LEXO EDHE:...
Lajme05 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka marrë vendime për masat e reja ndaj COVID-19, ndërsa shumë kosovarë që kanë qenë në Shqipëri për t’i kaluar pushimet kanë vendosur të kthehen në Kosovë. Kolona të gjata ka në...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Një kallamar gjigand ka shokuar pushuesit në plazhin e Britannia Bay në Afrikën e Jugut për shkak të dimensioneve të tij të mëdha. Në fillim kalimtarët donin  ta rikthenin sërish në ujë sepse panë që...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.