[wp-story]

Bota/Rajoni

Habiten pushuesit në Afrikë, del në breg kallamari më i madh i të gjitha kohërave (FOTO)

Habiten pushuesit në Afrikë, del në breg kallamari më i madh i të gjitha kohërave (FOTO)
18:11 | 19 Qershor 2020

Një kallamar gjigand ka shokuar pushuesit në plazhin e Britannia Bay në Afrikën e Jugut për shkak të dimensioneve të tij të mëdha.

Në fillim kalimtarët donin  ta rikthenin sërish në ujë sepse panë që kallamari ishte gjallë, por nuk mundën për shkak të peshës.

Kështu që nga plazhi i Britannia Bay, kallamari përfundoi direkt në Muzeun Iziko të Cape Town.

I gjatë katër metra dhe me një peshë rreth 270 kilogramë, kallamari është tani studim i biologëve, për shkak se bëhet fjalë për kallamarin më të madh të të gjitha kohërave.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera