Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Koronavirusi dhe moti i freskët nuk ndalin pushuesit nga Kosova, dynden drejt bregdetit shqiptar

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Një fluks i madh i qytetarëve nga Kosova janë nisur drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën.

  Edhe pse moti nuk ka qenë i qëndrueshëm, apo dhe situata e vështirë në të cilën ndodhen dy vendet për shkak të COVID-19, kjo nuk i ka ndalur aspak turistët kosovarë të vijnë drejt brigjeve shqiptare.

  Siç shihen në foto, kolonë e madhe veturash presin të futen në pikën kufitare të Morinës.

  Vetëm në dy orë, në Morinë kanë hyrë me shumë se 15 mijë qytetarë.

  Policia kufitare, e cila punoi me kapacitet të plotë të sporteleve, vijoi procedurën e përshpejtuar të kalimeve për shkak të fluksit të lartë të automjeteve.

  Ndryshe nga Maqedonia Veriore, qytetarët nga Kosova nuk kanë nevojë për ndonjë test negativ të COVID-19, për t’u futur në Shqipëri.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.