×
Etiketë: procedurë
Lajme25 Shtator 2020
Trupi gjykues i Gjykatës së Apelit në Prishtinë ka vendosur ta kthejë në procedurë të re çështjen në rastin e vrasjes së politikanit serbe, Oliver Ivanoviq. Një vendim i tillë u mor pasi avokatët e...
Kronika14 Shtator 2020
Një femër shtetase e Shqipërisë dyshohet të ketë ushtruar dhunë në familje ndaj viktimës mashkull  në Prizren, bën të ditur Policia e Kosovës në raporton 24 orësh. Deri te dhuna ka ardhur si pasojë e...
Kronika19 Gusht 2020
Në Prizren është iniciuar procedurë ndaj një të dyshuarit, pasi që i njëjti ka organizuar aheng familjar. Policia bën të ditur se të pranishmit janë shpërndarë, ndërsa me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë...
Lajme18 Gusht 2020
Puna e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror ka qenë minimale. Në 24 seanca plenare, vetëm 7 përqind të agjendës legjislative të zgjedhurit e popullit kanë arritur të votojnë në Kuvend. Kjo ka bërë që...
Kronika15 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka raportuar se mbrëmë ka arrestuar një të dyshuar nga fshati Barilevë-Prishtinë, tek i cili është gjetur një arsenal i madh armësh, raporton portali “Front Online”. Sipas raportit ditor të Policisë, në...
Lajme14 Gusht 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Abrashi po kërkon që Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike të jetë prioritet, dhe të kalojë në procedurë të përshpejtuar. Sipas tij, sa më shpejt duhet që t’i mundësohet...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Prokuroria Themelore Publike Shkup deri tek Gjykata Themelore Penale e Shkupit sot ka parashtruar propozime për dhënien e urdhër ndëshkimeve kundër gjithsej 17 personave për vepër penale – Mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga...
Lajme02 Gusht 2020
Një zyrtar policor në Prizren, gjatë ditës së djeshme është përfshirë në një rrahje. Burimet brenda policisë, i kanë thënë Gazetës Blic, tre pjesëtarë të familjes janë përfshirë në një rrahje, madje duke u bërë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.