Kronika

I gjendet një arsenal armësh në shtëpi në Barilevë, Prokurori e liron në procedurë të rregullt

I gjendet një arsenal armësh në shtëpi në Barilevë, Prokurori e liron në procedurë të rregullt
11:38 | 15 Gusht 2020

Policia e Kosovës ka raportuar se mbrëmë ka arrestuar një të dyshuar nga fshati Barilevë-Prishtinë, tek i cili është gjetur një arsenal i madh armësh, raporton portali “Front Online”.

Sipas raportit ditor të Policisë, në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe janë konfiksuar dy karikatorë të armës AK-47, tre karikatorë të armës “Skorpion” dhe 31 fishekë të kalibrit 7.62mm.

Sipas Policisë, me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

/Front Online/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera