×
Etiketë: problemet
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, të shtunën foli për heqjen e vijave të kuqe me partinë e Kadri Veselit. Deklaratat e tij u kritikuan sidomos nga ish-partneri i koalicionit, Vetëvendosje. Mustafa thotë se në kohën...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe pjesë e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online, ka treguar se si ish-qeverisje, kishin trashëguar një sektor të shëndetësisë ku...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se disa mësimdhënës dhe nxënës të klasës së pestë të shkollës “Mustafë Venhari” në Vushtrri kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj...
Ekonomi15 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Kransiqi, ka pritur në takim drejtuesit e Odës së Afaristëve të Kosovës, me të cilët ka biseduar për problemet e bizneseve në kohë pandemie, pakon për rimëkëmbje ekonomike, problemet...
Lajme08 Korrik 2020
Brenda 72 orësh, në dy njësi të ndryshme të QKUK-së, ku trajtohen pacientët me COVID-19, është raportuar për rënie të presionit të oksigjenit në aparatura furnizuese. Hetimi i Prokurorisë Themelore në Prishtinë për 6 vdekjet...
Lifestyle08 Korrik 2020
Nëse ndiheni të fryrë dhe keni vazhdimisht një dhimbje në zonën e ilustruar në figurë shkaktarë mund të jenë të ngrënit shpejt, pijet e gazuara, birra, fasulet ose produktet e qumështit, të cilat shkaktojnë formimin...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dje ka zhvilluar një bisedë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, përmes një video-komunikimi, ku kanë biseduar për një numër të madh problemesh përfshirë edhe situatën në Ballkan. Vladimir Putin...
Lajme17 Qershor 2020
Ambasadori i ri i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, ka bërë të qartë se shteti zviceran e mbështet dialogun me Serbinë i cili udhëhiqet nga Bashkimi Evropian. Sipas tij, përfshirja e akterëve të tjerë, duke...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.