×
Etiketë: preken
Lajme29 Shtator 2020
Dy mësimdhënës në gjimnazin "Hivzi Sylejmani", në Fushë Kosovë janë infektuar me virusin Covid-19, raporton Front Online. Edhe pse u shfaqën raste me Coronavirus, në këtë gjimnaz mësimi po vazhdon normalisht. Këtë e ka konfirmuar...
Lajme17 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor të Kosovës (ShSKUK), Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën e Pediatrisë e kanë caktuar një repart vetëm për fëmijët e prekur nga COVID-19, numri...
Lajme08 Shtator 2020
Sabrie Ahmeti, kryeinfermiere në Klinikën e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), është trajnuar gjithsej një ditë, që të përkujdeset për pacientët me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Dhe pastaj, ajo është...
Lajme04 Gusht 2020
Sipas njoftimit të fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, vetëm për një ditë në Prishtinë u konfirmuan edhe 93 raste të reja me virusin Covid-19, raporton Front Online. Kështu nga pandemia u...
Lajme29 Korrik 2020
Koordinatori i Qeverisë për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni ka folur për herë të parë në cilësinë e përfaqësuesit të Kosovës në negociata. Ai ka thënë se në negociata do të preken elemente të veçanta...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Gati 3 miliardë kafshë u vranë apo u zhvendosën nga sezoni shkatërrues i zjarreve në Australi në vitet  2019 dhe 2020, sipas shkencëtarëve që kanë zbuluar për herë të parë shkallën e vërtetë të ndikimit...
Lajme23 Korrik 2020
Thatësira e madhe e cila ka kapluar vendin, ka bërë që niveli i ujit në liqenin e Batllavës dhe atë të Badovcit të bie për disa metra. Për këtë arsye Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”...
Lajme23 Qershor 2020
Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisiti ka paralajmëruar për mundësinë e vërshimeve të shpejta në zonën e Prishtinës me rrethinë dhe pjesën veriore dhe lindore e Kosovës. Përmes një postimi në faqen zyrtare, Agjencioni ka parashikuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.