×
Etiketë: pëson
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Luftimet vazhdojnë përgjatë vijës së kontaktit midis forcave të armatosura të Armenisë dhe Azerbajxhanit. Televizioni shtetëror i Armenisë ka lëshuar pamjet e ku shihen humbjet e ushtrisë së Azerbejxhanit si në mjete ushtarake dhe në...
Lajme19 Shtator 2020
Kosova sërish u alarmua nga mekanizmat ndërkombëtarë për cilësi të dobët në arsim. Nxënësit në Kosovë, sipas një raporti të fundit të Bankës Botërore i cili ka matur rezultatet e kapitalit njerëzor, kanë ngecje të...
Ekonomi09 Shtator 2020
Indeksi i tërësishëm i Kostos së Ndërtimit në Kosovë (IKN) pësoi rënie me 0.1% në tremujorin e dytë 2020, krahasuar me tremujorin paraprak. Në raportin më të ri të Agjencisë së Statistikave të Kosovës të...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Tanimë një trajnere fitnes-si, ndërsa disa vite më parë një person i varur nga alkooli, me disa kilogramë më tepër dhe në rrezik për jetën. Kjo është me pak fjalë historia e 47-vjeçares australiane Justine...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Ekonomia e Mbretërisë së Bashkuar pësoi rënien e saj më të madhe të tremujorin e dytë të këtij viti, midis prillit dhe qershorit pasi masat e parandalimit të koronavirusit e shtynë vendin zyrtarisht në recesion....
Lajme01 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka mbyllur 3 lokale në kryeqytet, të cilat nuk kanë respektuar masat kundër përhapjes së koronavirusit. Burime të Gazetës Sinjali kanë njoftuar se aksioni i Policisë dhe Inspektoratit po vazhdon edhe në...
Lajme28 Korrik 2020
Qeveria Hoti është duke e mbajtur mbledhjen online, ku do të vendoset për masat e reja kufizuese për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Në këtë propozim-vendim shihet se qeveria ka vendosur të largojë masën e...
Lajme26 Korrik 2020
Të dielën, disa persona (të mitur) janë përleshur mes vete në qendër të Pejës – si pasojë njëri nga ta është lënduar me mjete të mprehta. Rastin e ka bërë të ditur zëdhënësi i policisë...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Një burrë në Indi ka vrarë veten pasi gruaja e tij lindi vajzë. Nga ana tjetër, gruaja, kur mësoi për lajmin pësoi atak kardiak dhe si pasojë ndërroi jetë. Sipas autoriteteve policore, 23-vjeçarja Supriya Das,...
Auto09 Korrik 2020
Disa entuziastë të makinave i kanë vendosur motorin e Audi RS3-shit gjeneratës së shtatë të serisë ‘Golf’ nga radhët e firmës Volkswagen për t’ia testuar ndryshimet në sjellje. Siç dëshmohet edhe në video, të ngarkuar...
Kronika29 Qershor 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se një biçiklist në Prizren ka pësuar lëndime të rënda, pasi për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Rasti ka ndodhur të...
Lajme22 Qershor 2020
Cedomir Jovanoviq, politikani liberal serb që edhe e njeh shtetin e Kosovës, ka pësuar debakël në zgjedhjet në Serbi. Sipas rezultateve preliminare, ai numëron vetëm 0.3% të votave, duke mos siguruar ulëse në parlament. Në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.