×
Etiketë: pakos
Lajme28 Shtator 2020
Dega e PDK-së në Prizren, të hënën, ka propozuar miratimin e pakos së parë ekonomike emergjente në Komunën e Prizrenit, në kuadër të buxhetit për vitin 2021 në vlerë prej 5 milionë eurove. Anëtarët e...
Ekonomi16 Shtator 2020
Kryetari i Bordit të Klubit të Prodhuesve, Bashkim Osmani së bashku me ekzekutivin e Klubit të Prodhuesve ishin në një takim me kryetaren e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani. Arsyeja e takimit ishte diskutimi mbi...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri Zoran Zaev sot në Facebook shkroi se së shpejti do të fillojë realizimi i pakos së katërt të masave ekonomike, e cila përfshin ndihmë direkte për ekonominë dhe për qytetarët. “I përfshijmë më të...
Ekonomi30 Gusht 2020
Prokuroria e shtetit ende nuk ka bërë të ditur hetimet për keqpërdorimin e mjeteve nga pakoja emergjente fiskale, pavarësisht se policia e krimeve ekonomike ka nisur hetime dhe u janë ofruar dëshmi nga Sindikata e...
Ekonomi14 Gusht 2020
Drejtori i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, në një intervistë për Front Online ka folur edhe për vonesën e implementimit të Pakos Emergjente Fiskale. “Sa për rikujtim OEAK dhe asociacionet e tjera të biznesit që...
Lajme12 Gusht 2020
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme, një pjese të qytetarëve iu është dërguar gabimisht një SMS në lidhje me masën 15 të Pakos Emergjente, shkruan Front...
Lajme11 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se sot është ekzekutuar edhe pjesa e dytë prej 170 euro për qytetarët. Bajrami ka shkruar në Facebook se 53 mijë e 248 qytetarë kanë përfituar nga ekzekutimi...
Ekonomi10 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka bërë të ditur se nga e hëna do të nisë ekzekutimi i mjeteve të parapara me Pakon Emergjente, për muajt të cilët nuk janë paguar. Bajrami në një postim...
Ekonomi08 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se nga e hëna do të nisë ekzekutimin e pagesave për qytetarët dhe bizneset për muajt e papaguar “Në Ministrinë e Financave po punohet pa orar. Thesari dhe...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Kanë dështuar bisedimet mes zyrtarëve të lartë amerikanë në Kongres rreth pakos ndihmëse për rimëkëmbjen ekonomike pas krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Demokratët dhe republikanët vazhdojnë të mbajnë qëndrime të ndryshme për shumë çështje, përfshirë...
Lajme05 Gusht 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se sot, në Komisionin për Buxhet dhe Financa, është miratuar dhe përcjell për seancë projektligji për rimëkëmbje ekonomike. “Po krijohen kushtet për zbatim të plotë të pakos për...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ish-ministri i Financave, Besnik Bislimi, ka thënë se paratë e Pakos Emergjente Fiskale nuk mund të përdoren për kontestet ligjore të Telekomit të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, Bislimi tha se Qeveria Kurti, ka...
Lajme16 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka thënë se  kryeministri Hoti nuk ka udhëtuar për qejf ne Bruksel por se e ka obligim kushtetues. Kjo deklaratë vjen pas një reagimi të Keshilltarit të Presidentit Adil Behramaj i cili...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.