×
Etiketë: pakoja
Lajme22 Shtator 2020
Ish-mMnistri i Shëndetësisë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka folur për arsyet e mos kalimit të pakos së rimëkëmbjes ekonomike në Kuvendin e Kosovës. Pjesë e pakos është tërheqja e dhjetë...
Front TV19 Gusht 2020
Në Ministrinë e Financave janë kryer të gjitha pagesat prej 170 euro për qytetarët. Gjithsej 132.6 milionë euro janë derdhur nëpër llogaritë e 137 mijë përfituesve. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit (MEA) është në përfundim të pagesave të Pakos Fiskale Emergjente (PFE) masat, 3 A, 3 B, 7, 8 dhe 14. MEA njofton se brenda kësaj jave pritet përfundimi i pagesave...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) njofton se nga data 17 gusht 2020, në të gjitha Qendrat për Punë Sociale, ka filluar procesi njoftues dhe ankimor lidhur me vendimin për asistencën mujore, sipas masës...
Lajme14 Gusht 2020
Pakoja për Rimëkëmbje Ekonomike e propozuar nga Qeveria e Kosovës në krye me Avdulllah Hotin, po shihet me optimizëm nga komuniteti i bizneseve. Të paktën kështu ka deklaruar në një intervistë për Front Online, drejtori...
Ekonomi14 Gusht 2020
Pandemia Covid-19, ka vështirësuar gjendjen ekonomike në vend. Madje edhe institucionet më mbushëse të buxhetit të vendit, kanë njoftuar se kanë rënie të qarkullimit të përgjithshëm deri në 22%. Por, kjo gjendje ka filluar të...
Lajme10 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se Thesari ka urdhëruar transferrin për pagesën e 27 mijë e 572 familjeve përfituese të pakos emergjente fiskale. Bajrami ka bërë me dije se tërheqja e këtyre mjeteve...
Ekonomi29 Korrik 2020
Kryetari i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është i bindur se brenda kësaj jave do të votohet rishikimi i buxhetit, që do t’i hapë rrugë ekzekutimit të pagesave nga Pakoja Emergjente.Ai ka inkurajuar...
Lajme28 Korrik 2020
Në konferencën e jashtëzakonshme të Odës së Afarizmit të Kosovës është kërkuar që urgjent të zbatohet e plotë pakoja emergjente fiskale, rishikimi i buxhetit dhe miratimi i pakos për rimëkëmbje ekonomike. Hamdi Malushaj anëtar i...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkovic ka bërë të ditur se Kroacia do të marrë 22 miliardë euro nga fondi i BE’së prej 750 miliardë eurosh. “Në Kroaci sjellim 22 miliardë euro, që është garanci për...
Lajme16 Korrik 2020
Për sa i përket vonesës për implementimin e Pakos Emergjente Fiskale dhe të mos daljes së pagesave të dyta për bizneset dhe punëtorët, Rukiqi ka thënë që e ka vështirësuar jashtëzakonisht shumë gjendjen e bizneseve....
Lajme15 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Besnik Tahiri, ka vizituar sot Komunën e Gjakovës, ku është pritur nga kryetari i Komunës, Ardian Gjini. Në këtë takim, është biseduar për menaxhimin e situatës së pandemisë...
Ekonomi09 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, e ftuar në emisionin Frontal të T7, ka folur lidhur me tërheqjen e 10 për qind të kursimeve nga Fondi Pensional i Kursimeve. Bajrami ka sqaruar se kjo do të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.