×
 • Lajme
 • Lajme

  Ekzekutohen pagesat për rreth 28 familje përfituese nga pakoja emergjente

  FrontOnline
  10 Gusht 2020

  Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se Thesari ka urdhëruar transferrin për pagesën e 27 mijë e 572 familjeve përfituese të pakos emergjente fiskale.

  Bajrami ka bërë me dije se tërheqja e këtyre mjeteve mund të bëhet nga 12 gushti.

  “Tërheqja e mjeteve mund të bëhet nga data 12 Gusht (E mëkurë), për shkak të aspekteve operacionale ashtu që mjetet të tërhiqen nëpër zyra postare sa më afër vendbanimit tuaj, dhe gjithashtu në respektim të udhëzimeve të institucioneve shëndetësore”,ka shkruar Bajrami.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi përmes një shkrimi në “X” ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Forumin Ballkanik të...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka përshëndetur marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit. Ajo ka thënë se ky hap...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë ka konfirmuar ndalimin e personit të katërt, i cili dyshohet se është i përfshirë në vrasjen e Liridona...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Edhe Vladimir Radivojeviq i njohur si  “Mami” është në Listën e Interpolit së bashku me Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit, të dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, në emisionin Kojshia Show, e ka konfirmuar se ka...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Shtatë persona, dy nga Ohri dhe pesë nga Shkupi, dy prej të cilëve të mitur, janë helmuar nga klori në pishinë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.