×
Etiketë: pacientët
Lajme18 Korrik 2020
Të infektuarit me Covid-19 që nuk e kanë gjendjen e rënduar, po e kanë vështirë qasjen në institucionet shëndetësore. Ata takimin e fundit me staf mjekësor e kanë ditën kur testohen. E pastaj të njejtit...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Mikkael Sekeres, mjek specialist për leukeminë akute në Shtetet e Bashkuara, thotë se pacientët me kancer kanë shanse të njëjta sikurse edhe njerëzit e tjerë që të kapin koronavirusin, por rreziku për t’u sëmurë rëndë...
Lajme16 Korrik 2020
Pacientët e shtrirë në Mjekësinë Sportive janë duke u bartur në Mjekimin Intensiv Qendrore. “Arsyeja, është pasi që QKUK-ja është duke i zgjeruar kapacitetet në Mjekësinë Sportive”, i ka thënë KOHËS Shpend Fazliu, zëdhënësi i...
Lajme16 Korrik 2020
Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se në dispozicion për pacientët me COVID-19, janë diku 700 shtretër. “Momentalisht SHSKUK ka shndërruar disa klinika të tjera në klinika për pacientë me COVID-19. Deri...
Lajme14 Korrik 2020
Komiteti për menaxhimin e pandemisë COVID-19 në Kosovë, në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës, vendosi të martën që Spitalin e Vushtrrisë ta shndërrojë tërësisht në spital për pacientët e sëmurë me COVID-19, sëmundjen që e...
Lajme14 Korrik 2020
Autoritetet e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës kanë marrë masa për të pamundësuar qasjen e familjareve të personave të sëmurë nga COVID-19, si dhe individëve tjerë të paautorizuar, në klinikat ku këta të fundit...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Në Beograd të Serbisë kapacitetet e spitaleve ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë mbushur. Kështu ka njoftuar ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Serbisë, Zllatibor Lonçar. Sipas tij, dhjetëra pacientë janë dërguar për trajtim në...
Lajme08 Korrik 2020
Me pamje të rënda tash e 4 muaj, përveç stafit mjekësor të Klinikës Infektive, janë duke u përballur edhe pacientët e familjarët që janë në këtë klinikë. Trajtimin në këtë klinikë tash e dy javë...
Lajme06 Korrik 2020
Rrezik për përhapjen e virusit po paraqesin edhe personat që po shoqërojnë në Klinikën Infektive pacientët e prekur me COVID-19. Kështu deklarojnë profesionistët shëndetësorë, ndërsa familjarët e pacientëve thonë se ata kanë nevojë për asistencën...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Serbia ka krijuar një spital të improvizuar për të luftuar numrin në rritje të infeksioneve me COVID-19. Trupat në Serbi ngritën një spital në terren me 500-shtretër të urgjencës të hënën, një ditë pasi Kosova...
Lajme05 Korrik 2020
Pacientë të shtrirë me Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare, po shprehen të pakënaqur me trajtimin që po u bëhet ditëve të fundit nga stafi shëndetësor. Derisa po dyshohet se gjatë mbrëmjes, katër persona kanë vdekur...
Lajme05 Korrik 2020
Fitim Havolli, infermier në Klinikën Infektive ka reaguar pas rasteve të shumta të vdekjeve dhe infektive nga koronavirusi në Kosovë. Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Havolli ka shkruar se e gjithë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.