×
 • Lajme
 • Lajme

  MSH tregon edhe sa shtretër janë në dispozicion për pacientët me COVID-19

  FrontOnline
  16 Korrik 2020

  Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se në dispozicion për pacientët me COVID-19, janë diku 700 shtretër.

  “Momentalisht SHSKUK ka shndërruar disa klinika të tjera në klinika për pacientë me COVID-19. Deri në 700 shtretër kemi në dispozicion për pacientët që do të kenë nevojë”, ka thënë Hoti.

  Hoti deklaroi se tashmë edhe Spitali i Përgjithshëm i Vushtrrisë do të trajtojë pacientë me COVID-19.

  Gjithashtu, ai theksoi se në javën e tretë të korrikut do të kenë në dispozicion edhe 50 mijë teste.

  “Edhe Spitali i Përgjithshëm i Vushtrrisë do të trajtojë pacientët pozitiv me COVID-19. Edhe spitalet rajonale do të jenë të furnizuara me respiratorë. Në javën e tretë të korrikut do të kemi edhe 50 mijë teste, si donacion, kryesisht nga UNDP”, tha ai në Dukagjin.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas raportimeve për operacionin e kryer pa anestezion dhe mosoperimin e një pacienti...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale që t’ua ndalojë vizitat, telefonatat...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur shqyrtimi gjyqësor për rastin e sulmit fizik kundër gazetarit Valon Syla, me ç’rast avokati Kushtrim...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se lufta me Rusinë po hyn në një fazë të re pasi luftimet dimërore rifillojnë pas një...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Mediat kanë zbuluar detaje të reja për vrasjen e Liridona Ademajt natën e të mërkurës së 28 nëntorit në Prishtinë. Ftesa besëprerë...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan të Gjakovës trupi i pajetë i Liridona Ademajt, e cila u vra mizorisht të mërkurën...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Nga viti 2010 deri në nëntorin e vitit 2023, në Kosovë janë vrarë 52 gra. Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 në derbin e xhiros së 17-të të Ligës Premier. Golashënues për Manchester Cityn ishin Phil Foden,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.