×
Etiketë: organizata
Lajme21 Shtator 2020
Një organizatë kibernetike ka reaguar kundër emërimit të Zafir Berishës si Koordinator Shtetëror për Siguri Kibernetike. Kjo organizatë thotë se Berisha nuk ka kualifikim dhe se nuk është adekuat për këtë pozitë. https://frontonline.net/fleni-dath-zafir-berisha-koordinator-nacional-i-kosoves-per-siguri-kibernetike/ Lexo Edhe:...
Lajme19 Shtator 2020
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë që po e mbanë për media, bëri të ditur se partia të cilën ai e udhëheq është bërë pjesë e dy organizatave botërore, raporton Front Online....
Lajme16 Shtator 2020
Ish-presidenti i Shqipërisë Sali Berisha ka deklaruar se moratoriumi njëvjeçar për mos anëtarësim në organizata ndërkombëtare ishte një lëshim nga ana e delegacionit të Kosovës të kryesuar nga kryeministri Avdullah Hoti. Ai në emisionin Rubikon...
Front TV16 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se zotimi i Qeverisë Hoti se Kosova nuk do të aplikojë për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, përbënë precedent të rrezikshëm. Deputetja e LV-së, Fitore Pacolli në një konferencë për media, ka...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Organizata Botërore e Tregtisë vlerësoi të martën se Shtetet e Bashkuara i kanë shkelur rregullat globale të tregtisë përmes vendosjes së taksave miliardëshe ndaj Kinës. Ndaj këtij vlerësimi reagoi Uashingtoni, duke thënë se taksat e...
Lajme04 Shtator 2020
Në pikën e Marrvëshjes të nënshkruar sot në Shtëpinë e Bardhë në prani të presidentit amerikan Donald Trump, Kosova pajtohet që ta implementojnë maratoriumin një vjeçar të anëtarësimit në Organizata Ndërkombëtare. Ndërsa Serbia pajtohet për...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar të dielën Kosovën që të mos i nënvlerësojë forcat serbe të sigurisë dhe se nuk do të arrijnë asgjë “me ngritjen e tensioneve”. “Nëse dikush mendon se përmes...
Lajme13 Korrik 2020
Me qëllim që të ndihmojë në përballimin e pandemisë COVID-19, Ministria e Shëndetësisë ka ndarë për disa institucione të vendit një numër simbolik të maskave mbrojtëse për personelin e tyre. Gjatë ditës, disa institucione i...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Organizata Botërore e Meteorologjisë parashikon ngrohjen drastike në vitet e ardhshme. Ngrohja globale ka një kontroll të fortë në tokë. 2019 ishte viti i dytë më i ngrohtë i rekordeve globale pas vitit 2016 dhe...
Lajme17 Qershor 2020
Për të rinisur bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë më 27 qershor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pala kosovare dhe ajo serbe janë pajtuar që t’i heqin pengesat për dialog. Kosova është pajtuar që të...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në një panel diskutimi për dialogun Kosovë-Serbi të organizuar KDI, ka folur edhe për kompromisin shtesë të Kosovës për ndaljen e fushatës për anëtarësim në organizata ndërkombëtare. Ai...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Gjatë dy javëve të fundit që Shtetet e Bashkuara kanë përjetuar protesta të shumta në disa qytete, dhjetëra organizata bamirësie kanë mbledhur fonde për të ndihmuar komunitetin afro-amerikan, si dhe të gjithë ata që kanë...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Serbia mund të ndalojë përkohësisht fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës, vetëm nëse Kosova ndalon fushatën për njohje dhe anëtarësim në organizata...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.