×
Etiketë: odës
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka në një përgjigjie për Gazeta Blic u deklarua për pritjet e takimit të 4 shtatorit në Washington, ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë, nën ndërmjetësimin e...
Lajme01 Shtator 2020
Kryetari i Odës së Farmacistëve të Kosovës, Arianit Jakupi ka thënë për RTV Dukagjinin ka thënë se barnat për coronavirus nga sot mund të hyjnë në Kosovë pa marketing. “Deri më tani importi ka mundur...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i Odës së Mjekëve, Plaurat Sejdiu në RTV Dukagjini thotë se sistemi shëndetësorë është duke u menaxhuar me “tehun e thikës”. Ai thotë se një pjesë e mjekëve kanë kaluar në lodhje kronike. “Bëhet...
Ekonomi30 Korrik 2020
Sot, Kuvendi i Kosovës ka paraparë mbajtjen e seancës plenare për shqyrtimin e dytë të Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020, në lexim...
Lajme23 Korrik 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, të enjten (23.07.2020) ka pritur një delegacion të Shoqatës së Transportit Rrugor të kryesuar nga Ruzhdi Kurtishaj, kryetar i Kuvendit në Odën Ekonomike të Kosovës (OEK). Ministri Abrashi tha se...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Odës së Farmacistëve, Arianit Jakupi, tregon se është tejkaluar kriza në gjetjen e maskave. Janë të detyruar ti vendosin masat mbrojtëse. Madje vendosja e maskave është bërë përditshmëri e secilit që del jashtë...
Lajme05 Korrik 2020
Pas konfirmimit të vdekjeve të dyshimta pas mesnate, ka reaguar dhe përafqësuësi i Odës së Mjekëvë të Kosovës, Pleurat Sejdiu. Përfaqësuesi i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu, ka alarmuar se faji është i...
Ekonomi03 Korrik 2020
Mesazhi i afaristëve serbë dhe kosovarë është i qartë: kemi nevojë për një “fillim të ri” në raporte, bazuar në besimin, qasjen pragmatike ndaj realitetit dhe në forcimin e marrëdhënieve ekonomike. Kështu ka thënë kryetari...
Lajme03 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, sot ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK). Ata kanë biseduar rreth programit ekonomik të Qeverisë së Kosovës dhe bashkëpunimit me asociacionet e biznesit...
Lajme01 Korrik 2020
Kryetari i i Kuvendit të Odës Ekonomike të Kosovës Ruzhdi Kurtishaj, është takuar sot me ministrat e Turizmit të Kosovës dhe Shqipërisë, ku kanë biseduar rreth turizmit në kushtet e pandemisë COVID-19, shkruan Front Online....
Lajme29 Qershor 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi është takuar me kryetarin e Odës së Avokatëve të Kosovës, Behar Ejupi dhe nënkryetarin, Naim Rudari, me të cilët ka diskutuar për prioritetet, sfidat dhe punët e këtij institucioni. Gjatë...
Lajme24 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur në takim kryetarin e Odës së Afarizmit të Kosovës, Skender Krasniqi me bashkëpunëtorë. “Ministri Krasniqi i informoi përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës për objektivat...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës Dr. Pleurat Sejdiu ka ngritur shqetësimin se vendet e lira të punës për mjekët po mbushen me punonjës administrativ nga menaxherët e spitaleve. Sejdiu ka nxjerr disa statistika...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.