×
Etiketë: ndihmojë
Lifestyle24 Shtator 2020
Humbja e peshës është një nga sfidat kryesore, kur bëhet fjalë për ruajtjen e shëndetit të mirë. Ka miliona mënyra për të humbur kile, madje edhe nga ato që premtojnë rezultate të shpejta, por shumica...
Lajme16 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, pas takimit me homologun e tij danez, Nick Hækkerup, tha se do të vijnë ekspertë nga Danimarka nga fusha e drejtësisë të cilët do të kontribuojnë në shkëmbimin e përvojave...
Lajme05 Shtator 2020
Ekipi mjekësor ushtarak nga Italia që do të ndihmojë vendin në luftën me pandeminë COVID-19, tashmë ka arritur në Kosovë, raporton Express. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar dje zëdhënësja e Ambasadës së Italisë...
Ekonomi14 Gusht 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka zhvilluar një takim virtual me përfaqësues të UNDP-së në Kosovë, me të cilët ka diskutuar për mundësinë e bashkëpunimit. Ministri Krasniqi i ka informuar përfaqësuesit e UNDP-së...
Lajme22 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka folur pas takimit konstituiv të Bordit Këshillëdhënës për luftën kundër Covid-19.Zemaj në një konferencë për media tha se ky bord është themeluar për të ndihmuar shëndetësinë e Kosovës në...
Lajme16 Korrik 2020
Korporata Energjetike e Kosovës kërkoi nga shteti të ndihmojë Telekomin e Kosovës, si ndërmarrje publike. Përmes një komunikate për media, Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve dhe Menaxhmenti i Korporatës Energjetike të Kosovës, kërkoi nga Qeveria...
Lifestyle14 Korrik 2020
Një gjumë cilësor është thelbësor për ruajtjen e përqendrimit dhe produktivitetit, shmangien e shtimit në peshë dhe uljen e rrezikut për të marrë një sëmundje të zemrës. Gjumi është jashtëzakonisht i rëndësishëm për shëndetin tonë...
Lajme14 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot përfaqësuesit e Zyrës Regjionale të OBSh-s, udhëhequr nga dr. Ardita Tahirukaj dhe përfaqësuesen e Zyrës së OBSh-së për Kosovë, dr. Isme Humolli me të cilat diskutoi për vazhdimin...
Lajme14 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është takuar me me gjeneralin Rrahman Rama ku është biseduar rreth gatishmërisë së FSK-së për të ndihmuar në masat për parandalimin e pandemisë Covid-19. Gjenerali Rama sqaroi se FSK-ja ka...
Ekonomi16 Qershor 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot ka pritur në takim përfaqësuesit e BSPK-së, Avni Hajdini dhe Ymer Ymeri, me të cilët ka diskutuar lidhur me gjendjen ekonomike të krijuar në përgjithësi në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.