×
Etiketë: natën
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai...
Lifestyle13 Shtator 2020
Zgjimi natën shoqërohet me gjendjen mendore dhe fizike të një personi dhe koha zbulon se për çfarë lloj problemesh është fjala. Shikoni orën dhe do të zbuloni se çfarë nuk është e mirë në trupin...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq në një intervistë në televizionin publik RTS, ka thënë se vendi i tij nuk ka pasur përkrahje nga Amerika në 30 vitet e fundit, dhe se dyert e Shtëpisë së...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Burgu i Vaqarrit është i vetmi burg në botë ku policët nuk e marrin shërbimin për të parandaluar ndonjë arratisje të mundshme, por për të ruajtur bazën materiale. Është gjithashtu i vetmi burg në botë...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Bjellorusia është përballur me protesta për të tretën natë me radhë, ndërkohë që kandidatja për presidente, Svyatlana Tsikhanouskaya është larguar në Lituani, meqë është rritur shtypja qeveritare ndaj pakënaqësive të opozitës. Ajo ka thënë se...
Kronika31 Korrik 2020
jë person në Pejë është arrestuar dhe dërguar në mbajtje pasi dje vonë ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Dërgimi në mbajtje është marrë nga prokurori pas intervistimit. “Pejë, 29.07.2020-22:00. Me 30.07.2020 është arrestuar i...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Së paku 17 njerëz u vranë nga shpërthimi i makinës-bombë në provincën Logar të Afganistanit. Shpërthimi ndodhi para se të niste armëpushimi i shpallur nga talibanët për festën e Bajramit. Talibanët e mohuan përgjegjësinë për...
Artikull i Sponsoruar30 Korrik 2020
Gëzim, lot e emocione si kurrë më parë. Me këto ndjenja të përziera, shpresa për jetë iu rikthye kësaj familje 6 anëtarësh nga Turishevci i Skenderajt. Në natën e festes së Kurban Bajramit ata u...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Sot janë bërë 25 vjet që nga dita kur filluan masakrat e kryera nga shteti serb në Srebrenicë të Bosnjës dhe Hercegovinës që zgjatën për 11 ditë. Gjatë kësaj tragjedie janë vrarë 8,372 persona, ngjarje...
Lajme16 Qershor 2020
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, në 21- vjetorin e çlirimit të Malishevës, ka rrëfyer se si i kishte shpëtuar një prite në ditën kur është vrarë Zahir Pajaziti. Limaj që në luftë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.