×
Etiketë: mungesa
Lajme29 Shtator 2020
Mungesa e kuorumit në Kuvendin e Kosovës, ka qenë një ndër sfidat më të mëdha të Qeverisë “Hoti”, në 100 ditorin e punës. Eugen Cakolli nga Instituti Demokratik i Kosovës, ka thënë për Front Online,...
Lajme27 Shtator 2020
“Në mungesë të kourumit kjo pikë do të përsëritet seancën e radhës”. Kjo është fjalia më e shpeshtë që po i bie të përdorë kryeparlamentares, Vjosa Osmani. Kjo pasi mungesa e kuorumit në procesin e...
Lajme17 Shtator 2020
Mësimin në distancë gjatë pandemisë COVID-19 nuk e kanë ndjekur 9070 nxënës prej klasës së parë deri tek ajo e dymbëdhjetë. Ministri i Arsimit, Ramë Likaj në seancën e sotme plenare, tha se kjo ka...
Front TV17 Shtator 2020
Në mungesë të kuorumit, ka dështuar të votohet sërish Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, raporton Front Online. Në votim kanë marrë pjesë vetëm 40 deputetë. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja...
Ekonomi12 Shtator 2020
Burim Piraj, pronar i industrisë së mishit “Meka”, përballet në vazhdimësi me reduktim të energjisë elektrike. Mungesa stabile me energji elektrike, thotë ai, po i shkakton humbje të mëdha materiale në biznesin e tij. “Ka...
Lajme15 Gusht 2020
Ish deputeti Muhamet Mustafa e ka quajtur luftë primitive mungesën e kuorumit për votimin e Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike. Mustafa në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kjo është neglizhencë dhe papërgjegjësi kundër...
Lajme14 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë, Blerim Kuçi pas dështimit të votimit nga Kuvendit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike ka reaguar duke e quajtur veprim të turpshëm nga ana e deputetëve. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Kuçi tha...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Amerikanët kanë një histori të vjetër dashurie me Italinë. Këtë verë, ajo lidhje u ndërpre, dhe italianët po ndiejnë pasojat. Sipas zyrës së statistikave të qeverisë italiane, gjashtë milionë udhëtarë amerikanë zgjedhin cdo vit Italinë...
Lajme21 Korrik 2020
Përballja me pandeminë Covid-19 ka ndikuar negativisht në shumë sektorë. E komunat janë ato që po ballafaqohen drejtpërsëdrejti me problemet që hasin qytetarët. Drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, në një...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Liqeni i Fierzës po lë bregun e po tkurret çdo ditë rreth kupolës së tij. Mungesa e reshjeve dhe temperaturat e larta ne Kukës, po pakësojnë ndjeshëm prurjet e lumenjve që furnizojnë ujëmbledhësin më të...
Lajme11 Korrik 2020
Mos uniteti politik i partive politike, ndërrimi i shpeshtë i qeverive, po vlerësohen nga shoqëria civile si dobësi të palës kosovare karshi asaj serbe. Gjermania dhe Franca kanë konfirmuar se është shtyrë takimi në Bruksel...
Front TV02 Korrik 2020
Për kryetaren e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj dallimi i menaxhimit të Covid-19 ndërmjet Kosovës dhe vendeve tjera, është i madh. Pasi sipas saj, vendi ka mungesë të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.