×
Etiketë: mjet
Kronika30 Shtator 2020
Një tentim vrasjeje ka ndodhur dje në Gjilan pas një konflikti verbal mes dy personave. I dyshuari ka therur me mjet të mprehtë viktimën, i cili pas plagëve të marra ka pranuar tretman mjekësor. Ngjarja...
Lajme13 Shtator 2020
Dy partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës po kundërshtojnë̈ ashpër ndryshimin e qëndrimit të qeverisë Hoti për “mini-Shengenin” Ballkanik. Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, po vlerësojnë se kjo nismë rajonale është e dëmshme...
Kronika30 Gusht 2020
Një person ka raportuar në policinë e Pejës se ka gjetur një mjet shpërthyes në fshatin Rekë e Allagës në Rugovë Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës, njofton policia në raportin 24 orësh. “Ankuesi...
Kronika24 Gusht 2020
Të dielën rreth orës 18:40 një person ka raportuar se ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes. Njësiti policor ka siguruar vendin e ngjarjes. Ndërsa njësiti për deminim i KFOR-it dhe FSK-së kane tërhequr...
Kronika21 Gusht 2020
Në Mitrovicë të Jugut është arrestuar e dyshuara femër, e cila kishte sulmuar me një mjet të mprehtë nënën e saj duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore. Burimet e Klan Kosovës brenda policisë bëjnë...
Kronika10 Gusht 2020
Një person ka raportuar se është sulmuar me mjet të fortë nga një i dyshuar në Prishtinë. Sipas raportit 24-orësh të policisë rasti ndodhi si pasojë e një çështje pronësore. Viktima që nga data e...
Lajme28 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme janë ndërprerë punimet në hapësirën ku ka filluar ndërtimi i Xhamisë së Madhe Prishtinë. Kjo për shkak se aty po dyshohet për një mjet shpërthyes. Rastin për Express e ka konfirmuar...
Lajme27 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi me organizatën EUROPOL. Në ceremoni janë duke marrë pjesë: Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së/Përfaqësuese e...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Në orët e vona të mbrëmjes së sotme policia ka shoqëruar në Komisariat një 56-vjeçar, i cili gjatë një konflikti për motive të dobëta ka goditur me një mjet të fortë bashkëshorten e tij. Shtetasi,...
Kronika22 Korrik 2020
Një person ka marrë lëndime trupore pasi një person tjetër e kishte sulmuar fizikisht me mjet të mprehtë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 19:42, në Mitrovicë. Siç...
Kronika16 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ka marr një informacion për gjetjen e një mjeti të pashpërthyer në Prizren, raporton Front Online. Sipas Policisë njësiti për demimin i FSK-së, e ka bërë tërheqjen e...
Kronika13 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka marr informacion dje për një mjet shpërthyes në Shtërpcë, raporton Front Online. Ky mjet sipas PK-së është tërhequr në mënyrë të sigurt nga njësia për deminim në kuadër të FSK-së. “Shtërpce...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.